Nowe kontrakty legend Stali Mielec. Paweł Wilk i Łukasz Janyst zostają w klubie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KS AZOTY PUŁAWY / Na zdjęciu: Paweł Wilk
Materiały prasowe / KS AZOTY PUŁAWY / Na zdjęciu: Paweł Wilk
zdjęcie autora artykułu

Paweł Wilk i Łukasz Janyst nie zamierzają rozstawać się ze Stalą Mielec. Klubowe legendy przedłużyły umowy na nowy sezon. Do drużyny dołączy też Piotr Rutkowski.

Zarówno Wilk, jak i Janyst byli członkami brązowej drużyny z sezonu 2011/12, która sensacyjnie zajęła trzecie miejsce w Superlidze. Od kilku lat niezmiennie występują w Stali.

34-letni Wilk jest wychowankiem klubu, 35-letni Janyst (kapitan drużyny) w 2007 roku przeniósł się na Podkarpacie z PGE VIVE Kielce, z którym w 2003 roku wywalczył mistrzostwo kraju. W Stali tworzą duet prawoskrzydłowych i należą do najlepszych strzelców Czeczeńców.

Janyst może w przyszłym sezonie wejść do elitarnego "Klubu 1000", ma na koncie ponad 900 bramek w PGNiG Superlidze. Wilkowi sporo jeszcze brakuje do tego osiągnięcia, ale przekroczył 500 goli na najwyższym szczeblu.

Oprócz nich, w przyszłorocznej Stali zagra Piotr Rutkowski. Rozgrywający Piotrkowianina trafił do Mielca na roczne wypożyczenie. Rosły zawodnik (200 cm) spróbuje odbudować formę z sezonu 2016/17, kiedy na pierwszoligowych parkietach rzucił 120 bramek dla KSSPR-u Końskie.

Wkrótce powinniśmy poznać kolejne wzmocnienie na rozegraniu. A jeśli mowa o zawodnikach drugiej linii, to Matej Sarajlić został wyróżniony za wysoką formę w końcówce rozgrywek. Trener reprezentacji Bośni zaprosił go na zgrupowanie. Prawy rozgrywający posiada też chorwackie obywatelstwo.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: PGE VIVE z awansem do finału po trudnej przeprawie w rewanżu z Azotami

Źródło artykułu: