Francja: Paris Saint-Germain HB mistrzem, dobre występy Przybylskiego i Walczaka

W ostatniej kolejce drużyna Paris Saint-Germain zwyciężyła 30:26 z Chambery Savoie HB i obroniła tytuł mistrzowski, a Daniel Narcisse pomyślnie zakończył sportową karierę. Z dobrej strony w tej serii gier pokazali się Walczak i Przybylski.

Bartosz Grzelak
Rafał Przybylski w akcji Materiały prasowe / FENIX TOULOUSE HB / Na zdjęciu: Rafał Przybylski w akcji

Pojedynek o pierwszą lokatę trwał do ostatnich minut zmagań 26. kolejki Lidl Starligue. Jednak ostatecznie to Paryżanie obronili się, zwyciężyli 30:26 z Chambery Savoie HB i po raz trzeci z rzędu sięgnęli po tytuł mistrzowski, zabierając go sprzed nosa drużynie Montpellier HB. W takich okolicznościach przyszło zakończyć karierę francuskiej legendzie: Daniel Narcisse w ostatnim meczu rzucił pożegnalną bramkę i kolejny raz został mistrzem Francji, na osłodę po porażce w turnieju Final 4.

Triumfatorzy tegorocznej Ligi Mistrzów w pierwszej połowie męczyli się z Dunkerque HB, jednak od 40. minuty odskoczyli nawet na dziewięć goli (29:20). Widowisko uświetnił znajdujący się w wybornej dyspozycji Melvyn Richardson, ale uzyskana przewaga niewiele dała wobec zwycięstwa Paris Saint-Germain HB.

Na zakończenie rozgrywek udanie zaprezentowali się polscy zawodnicy. W starciu spadkowicza Massy Essonne HB przeciwko finaliście Ligi Mistrzów, Patryk Walczak udanie spisywał się na kole i skutecznie wykończył cztery okazje na rzucenie bramki (4/4). Radosna gra w ofensywie drużyn zakończyła się wysokim zwycięstwem HBC Nantes (41:35), a spory udział miał przy tym przyszły nabytek PGE VIVE Kielce - Nicolas Tournat (5 goli/7 prób).

Triumfem 32:28 pożegnali sezon szczypiorniści Fenixa Toulouse HB, a aż pięć trafień było autorstwem Rafała Przybylskiego (5/6). Drużyna polskiego rozgrywającego uplasowała się na 7. pozycji w lidze.