MME 2018: kilka minut dobrej gry to za mało. Porażka Polaków z reprezentacją Danii

Reprezentacja Polski przegrała z Duńczykami 23:31 w pierwszym meczu o miejsca 9-16 Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Słowenii. Biało-Czerwoni tylko przez kilka minut pierwszej połowy nawiązywali z rywalem wyrównaną walkę.

Daniel Kordulski
Polscy juniorzy po porażce z Chorwacją na MŚ w Gruzji Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: Polscy juniorzy po porażce z Chorwacją na MŚ w Gruzji

Obie drużyny zakończyły zmagania fazy wstępnej turnieju z dwoma punktami na koncie. Polacy w grupie C odnieśli zwycięstwo w ostatnim meczu, 36:28 z Rosjanami, a Duńczycy w grupie D wygrali na inaugurację z reprezentacją Węgier 23:22.

Początek meczu przeciwko Skandynawom nie należał do udanych. Pierwszą bramkę dopiero po ponad 300 sekundach gry zdobył z karnego Patryk Mauer. Nasi zawodnicy często popełniali błędy techniczne w ataku, bądź niecelnie ostrzeliwali duńską bramkę. Pewien przełom nastąpił przy stanie 5:2 dla rywali. Podopieczni Bogdana Kowalczyka zaczęli wreszcie mocniej bronić, co zaowocowało okazjami do zdobywania bramek. Polakom udało się to zrobić pięć razy z rzędu i po ponad kwadransie gry objęli prowadzenie 7:5.

Był to niestety koniec dobrej gry naszej reprezentacji. Zaczęło się od dwuminutowej kary i błędu w kontrze. Kolejne wykluczenia zaczęły sypać się coraz częściej. W ostatnich pięciu minutach przed przerwą były ich w sumie aż cztery, po dwa dla Jana Klimkowa i Macieja Zarzyckiego. Jeśli dodać do tego ponowny wysyp błędów w ataku, to wynik 15:11 po pierwszej połowie dla Danii nie powinien dziwić.

Po przerwie nie było lepiej. W 40 minucie Biało-Czerwoni przegrywali już 14:21. Ich niemoc w ataku była coraz większa. Duńczycy pilnowali tylko wypracowanej przewagi. Na pocieszenie w ostatniej minucie Polakom udało się przeprowadzić najładniejszą akcję meczu. Wrzutkę z rozegrania od Zarzyckiego zakończył udanie skrzydłowy Krzysztof Komarzewski. Nie mogło to jednak zatrzeć ogólnie kiepskiego wrażenia jakie sprawili nasi gracze w tym spotkaniu.

W środę Polacy zagrają ostatni mecz tej fazy mistrzostw z Węgrami.