Sparingowo: w Piotrkowie nastąpiło zderzenie dwóch różnych światów piłki ręcznej

Przygotowująca się do występu w juniorskich mistrzostwach świata drużyna Korei Południowej wygrała z MKS Piotrcovia 33:28 (15:12). Młode Azjatki zademonstrowały niezwykle szybką grę.

Michał Ostafijczuk
Władysława Belmas WP SportoweFakty / Radek Illnicz / Na zdjęciu: Władysława Belmas

To drugi w odstępie kilku miesięcy egzotyczny rywal Piotrcovii. W grudniu piotrkowianki miały możliwość porównania swoich sił z seniorską reprezentacją Kamerunu i spotkanie to, po rzutach karnych, wygrały. Tym razem poprzeczka zawieszona była wyżej.

Do piotrkowskiej hali zawitała juniorska reprezentacja Korei Południowej, która przygotowuje się do startu w mistrzostwach świata. Azjatki rozpoczęły przedmeczową rozgrzewkę na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania, a kibice przecierali oczy ze zdumienia obserwując jej intensywność.

Piotrcovia prowadziła tylko raz - w 4. minucie, po rzucie karnym Agaty Wypych. Później inicjatywę przejęła drużyna Korei Południowej, która popisywała się niekonwencjonalnymi zagraniami. Podobać się mogła szczególnie nieustępliwość Azjatek w obronie.

Mimo zdecydowanie słabszych warunków fizycznych Koreanki nie pozwalały gospodyniom na rzuty z drugiej linii. Bardzo szybko przemieszczały się w linii obrony, grając zupełnie inaczej niż polskie zespoły ligowe. Do przerwy przyjezdne prowadziły 15:12, a w drugiej połowie jeszcze tę przewagę powiększyły. Ostatecznie wygrały 33:28.

- To było zderzenie dwóch różnych światów piłki ręcznej. Młode Koreanki za chwilę startują w mistrzostwach świata, a my mamy miesiąc do rozpoczęcia ligi. Bardzo pożyteczny sparing i śmiem twierdzić, że tak grającej drużyny już w tej hali nie zobaczymy. Zupełnie inny styl, zupełnie inna gra w obronie. Uważam, że ten zespół może być jednym z faworytów do medali w nadchodzącej imprezie - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Andrzej Bystram.

MKS Piotrcovia - Korea Południowa (juniorki) 28:33 (12:15)

MKS Piotrcovia: Opelt, Kolasińska, Sarnecka - Klonowska 2, Senderkiewicz 2, Kopertowska 3, Wypych 3, Wasilewska 1, Ciura 5, Cygan 3, Ivanović 7, Belmas, Gajewska 1, Despodovska 1.

Czy MKS Piotrcovia będzie rewelacją zbliżającego się sezonu w żeńskiej Superlidze?