MMŚ: fatalny początek drugiej połowy. Biało-Czerwone zatrzymane przez Rumunki

Reprezentacja Polski przegrała z Rumunią 19:28 w swoim trzecim meczu młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach. Przez dziesięć minut drugiej połowy Biało-Czerwone nie zdobyły bramki, a rywalki siedem.

Daniel Kordulski
reprezentacja Polski do lat 18 / handballpolska2018pl/ ZPRP Materiały prasowe / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: reprezentacja Polski do lat 18 / handballpolska2018.pl/ ZPRP
Biało-Czerwone niezbyt dobrze rozpoczęły spotkanie. Bardzo nieskuteczna była Magda Więckowska, która kilka razy z rzędu ostrzeliwała rumuńską bramkę. Zresztą jej koleżanki z drużyny też nie grzeszyły celnością rzutów. Za to Paulina Wdowiak w polskiej bramce spisywała się wybornie. Rzuty karne broniła jej zmienniczka, Marta Chodakowska. Niestety Rumunki miały w swoich szeregach rozgrywającą Andreę Tarsoagę, która często kończyła akcje ofensywne. W 18. minucie przeciwniczki prowadziły już 8:5. Wynik nie drgnął przez dobrych kilka minut.

Gra Polek stawała się coraz bardziej nerwowa. Straty piłki były często dziecinne. Proste do obrony rzuty z łatwością odbijała golkiperka, Diana Ciuca. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej nie potrafiły zbliżyć się na dystans mniejszy niż dwie bramki. Do przerwy przeciwniczki zaprezentowały kilka widowiskowych zagrań w ataku. Do tego broniły dosyć mocno, czasem na pograniczu zasad fair play.

Na początku drugiej połowy Polki miały szansę odrobić starty, grając w podwójnej przewadze. Nie udało się, bo karnego Katarzyny Cygan obroniła Ciuca. Na domiar złego w kolejnych akcjach Rumunki jeszcze zwiększyły prowadzenie (20:10 w 40. min.). Faworytki spisywały się coraz lepiej, a nasze nie potrafiły w tej połowie celnie rzucić. Niemoc przełamała dopiero Gabriela Haric. Ten fragment gry, przegrany 0:7, ustawił wynik spotkania.

W kolejnym meczu na turnieju w Kielcach Biało-Czerwone zagrają w niedzielę z reprezentacją Niemiec.