Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

EHF nie odpuszcza! Kolejna kara dla PGE VIVE Kielce

Europejska Federacja Piłki Ręcznej pozostaje nieugięta. PGE VIVE Kielce otrzymały drugą karę finansową w związku z zakryciem loga głównego sponsora Ligi Mistrzów, Nord Stream 2. Wysokość grzywny nie jest znana.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Michał Jurecki (z piłką) i Philip Henningsson PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Michał Jurecki (z piłką) i Philip Henningsson

Mistrzowie Polski oraz Orlen Wisła Płock wystąpili przeciwko EHF i nie zamierzali używać logotypów Nord Stream 2, spółki konkurencyjnej dla głównych sponsorów, PGE i Orlenu, a także sprawującej pieczę nad budową kontrowersyjnego Gazociągu Północnego. 

Dyskusje trwają od ponad miesiąca, czyli od czasu podpisania umowy sponsorskiej. Na jej podstawie uczestnicy są zobowiązani do używania loga Nord Stream 2, eksponowania go na koszulkach, parkiecie, plakatach i bandach. PGE VIVE i Wisła solidarnie zrezygnowały z używania emblematów, za co dostały grzywny od EHF (w całości pokryte przez sponsorów). Nieoficjalnie mówiło się o 12,5 tys. euro na zespół.

Sprawę udało się załagodzić, EHF zgodził się, by polskie kluby w trakcie spotkań występowały bez loga Nord Stream 2 i jednocześnie zastąpili znaki PGE i Orlenu reklamami Lumi oraz Vervy. W miejsce Nord Stream pojawiła się fundacja PLAN International, sponsor pozostał obecny w hali. 

To jednak nie koniec konfliktu. EHF wszczął kolejne postępowanie. Tym razem władze uznały, że kompromis obowiązywał tylko w trakcie domowych meczów, a w międzyczasie VIVE wystąpiło w Montpellier, Wisła w Leon. 

Kierownictwo europejskiej piłki ręcznej nałożyło drugą karę na VIVE, jej wysokość nie jest znana. Po kieszeni prawdopodobnie dostanie też Wisła, która już po podjęciu decyzji w kwestii kielczan zagrała z Ademar. 

EHF zaproponował w swoim oświadczeniu, że spotka się z przedstawicielami klubów oraz sponsorami. Rozmowy zaplanowano na 16 października w Wiedniu.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Mateusz Kornecki show! 3 kapitalne interwencje w 30 sekund [WIDEO]

Czy EHF jest głównym winowajcą zamieszania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
 • Rysiek Lechowy Zgłoś komentarz
  brawo !!! tylko zwycięstwo.
  • Mirosław Czaszkiewicz Zgłoś komentarz
   Zagrozić wycofaniem klubów z rozgrywek!
   • EQ Iskra Zgłoś komentarz
    Kara jest wyższa niż poprzednio, ponoć 17 tys. euro. Ponownie sponsor tytularny bierze ją na siebie. Do Wiednia ma jechać dość mocne przedstawicielstwo PGE wraz z prawnikami, rozmowy
    Czytaj całość
    pewnie będą dość emocjonujące. Bertus i zarząd klubu nie ma wyjścia, muszą popierać działania PGE, bo wycofanie sponsora ze względu na złamanie reguł umowy sponsorskiej równało by się z końcem klubu.
    • Maxi-102 Zgłoś komentarz
     Koniec końca może być taki że zostaniemy wykluczeni z LM....
     • HBL Zgłoś komentarz
      Fatalnie że dwa polskie kluby zostały zamieszane w polityczne rozgrywki. Do niczego dobrego to nie doprowadzi. Wchodzimy w konflikt jako słabsi i może to kosztować drogo.
      • Drzycimir LeCoq Zgłoś komentarz
       Przeszkadza tylko polskim klubom. Nie widziałem aby np. Ukraińcy czy Norwegowie zaklejali logo NS 2 na koszulkach. Nie przeszkadza też Chorwatom chociaż ich drużynę sponsoruje firma
       Czytaj całość
       sprzedająca gaz. Moim zdaniem chodzi tu o upolitycznienie sportu,zupełnie nie potrzebne.
       • alfi Zgłoś komentarz
        Gdzie diabeł nie może , to wyśle Putina
        • jayjay Zgłoś komentarz
         Bez sensu jest zakrywać logo którego nie widać na koszulce , podczas gdy na parkiecie i na bandach lecą non stop reklamy NordStream2. Za głupotę się płaci
         • kibiCK Zgłoś komentarz
          Złoty jeśli dla ciebie NS2 jest dla Polski korzystny to weź się lepiej idź przewietrz. Jak myślisz dlaczego Kacapy mając już gazociągi biegnące przez Białoruś czy Ukrainę nagle
          Czytaj całość
          rzuciły się na gazociąg po dnie Bałtyku skoro jest to znacznie droższe i nie opłaca się nikomu? Dlaczego tak bardzo im na tym zależy? Dlaczego planują wyłączenie starych gazociągów? Bez Nord Stream nie mogliby tego zrobić, bo Niemcy nie dostaliby gazu. Dzięki Nord Stream Niemcy będą mieli gaz bezpośrednio z Rosji (pomijane są kraje tranzytowe), a Moskwa będzie miała narzędzie wpływu na politykę w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To jest projekt bardzo niekorzystny dla krajów naszego regionu. W Nord Stream 2 interes mają przede wszystkim Niemcy i Ruscy. I jest to projekt polityczny, a więc duże koszty, mniej opłacalne, droższe, ale korzystne dla Rosji pod względem strategicznym i politycznym.
          • Cbc Zgłoś komentarz
           Nie cierpię, kiedy polityka miesza się do sportu, ale jak widać takie mamy czasy. Rosjanie są perfekcyjni w obrzydliwej propagandzie, manipulacjach i destabilizacji. To jest cel, bo
           Czytaj całość
           przecież wiadomo, że reklama gazociągu niczemu innemu nie służy. Robili to, robią i będą robić, ale jak widać dla większości pieniądze nie śmierdzą i robią biznesy bez względu na okoliczności. Szkoda, że EHF jest zamieszany w te szemrane interesy, a cierpią na tym nasze kluby. Gorąco kibicuje i Kielcom i Płockowi w tej walce. Trzeba się liczyć ze wszelkimi konsekwencjami, ale wierzę, że wspólnymi siłami da się z tego jakoś wybrnąć nie pozostając jednak uległym wobec KGB-owskich mącicieli.
           • Maxi-102 Zgłoś komentarz
            Podobno 25 tys. euro dla każdego z klubów....:(
            • maciek456 Zgłoś komentarz
             Ja się tak zastanawiam tylko, po co ten Nord Stream na koszulkach? Przecież sponsor jest dobrze wyeksponowany na parkiecie oraz bandach elektronicznych.Na koszulkach prawie tego nie widać. W
             Czytaj całość
             piłce nożnej nikt nie ma na koszulkach znaku MasterCard czy Gazpromu(oprócz zespołów które sponsoruje).
             • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
              [b]"Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas konferencji "Polska w świecie kryzysów" nie wykluczył, że nasz kraj będzie kupować rosyjski gaz z Nord Stream 2. To oznaczałoby
              Czytaj całość
              absolutną klęskę sztandarowego programu dywersyfikacji źródeł energii realizowanego przez rząd."[/b] Tak właśnie wygląda logika "dobrej zmiany". Protestują bo gazociąg rzekomo szkodliwy dla Polski, ale jednocześnie nie wykluczają, że będą z niego korzystać.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×