I liga grupa B: lider z Piekar Śląskich bezlitosny, wyrównane derby Dolnego Śląska

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zdemolowała przed przerwą AZS Zielona Góra i zgarnęła czwarte zwycięstwo w sezonie. Do pierwszych punktów niewiele zabrakło Forzie Wrocław, która w końcówce przegrała derby z Siódemką Miedzią Legnica.

Marcin Górczyński
Michał Rosół Materiały prasowe / Olimpia MEDEX Piekary Śląskie / Radosław Cięciel / Na zdjęciu: Michał Rosół
Lider z Piekar Śląskich urządził sobie trening strzelecki. Dzięki dobrej obronie i paradom Artura Kota z kontrami mogli wychodzić Michał Rosół i Łukasz Płonka. Akademicy z Zielonej Góry nie istnieli, przez kwadrans rzucili tylko dwie bramki i przegrywali 2:13! Pierwsza połowa skończyła się rzadko spotykanym pogromem 25:9. Trener Sławomir Szenkel oszczędzał liderów po przerwie, AZS zmniejszył straty, ale było to tylko przypudrowanie wyniku, Olimpii nic nie groziło i jako jedyna po 4. kolejkach ma komplet punktów.

Niedosyt we Wrocławiu. Forza - w swoim pierwszym meczu przed własną publicznością - do 53. minuty prowadziła, i to nawet pięcioma golami. Podobnie jak w poprzednich występach nie utrzymali takiego poziomu gry - przydarzył im się koszmarny przestój, bardziej doświadczona Siódemka odrobiła straty, a Bartosz Skiba i Kamil Mosiołek zapewnili sukces w derbach Dolnego Śląska. Beniaminek z Wrocławia pozostaje bez zdobyczy, chociaż w czwartym meczu zaprezentował się z dobrej strony.

W tarapatach była Ostrovia. W spotkanie z ASPR-em Zawadzkie źle wszedł główny bombardier Patryk Marciniak, nie pomagali bramkarze i Sebastian Danysz szalał na parkiecie. Po przerwie gospodarze zagrali o niebo lepiej, odpaliła główna strzelba - Marciniak. 19-letni rozgrywający po raz trzeci (!) rzucił 14 bramek i poprowadził Ostrovię do zwycięstwa. W tym sezonie uzbierał już 52 gole w czterech meczach, wydaje się, że to jego ostatnie miesiące w I lidze. Już teraz w kolejce ustawiło się Wybrzeże Gdańsk.

Kolejny sukces na koncie Olimpu Grodków, który odskoczył Anilanie po przerwie. Lepszy finisz zapewnił Grunwaldowi triumf w derbach Wielkopolski z Realem Astromal. Zwycięstwo przypieczętował Michał Nieradko.

I liga grupa B, 4. kolejka:

Forza Wrocław - MSPR Siódemka Miedź Legnica 27:28 (18:16)
Najwięcej bramek: dla Forzy - Bartosz Markiewicz, Filip Mistak - po 7, Michał Wiewiorski 4; dla Siódemki - Sebastian Ziemiński 6, Mateusz Płaczek, Bartłomiej Koprowski - po 5

WKS Grunwald Poznań - Real Astromal Leszno 23:21 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Grunwaldu - Michał Nieradko 7, Damian Bartłomiejczyk 4; dla Realu - Michał Przekwas, Jakub Wierucki - po 4

UKS Olimp Grodków - Politechnika Anilana Łódź 30:24 (14:15)
Najwięcej bramek: dla Olimpu - Marcel Ungier 6, Denis Hertel, Paweł Chmiel - po 5; dla Anilany - Szymon Krajewski 7, Kamil Katusza 4

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - AZS UZ Zielona Góra 37:24 (25:9)
Najwięcej bramek: dla Olimpii - Michał Rosół 9, Maciej Chromy, Łukasz Płonka - po 6; dla AZS-u - Jędrzej Jasiński 7, Daniel Mieszkian 4

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - ASPR Zawadzkie 34:32 (13:17)
Najwięcej bramek: dla Ostrovii - Patryk Marciniak 14, Michał Biegański 7; dla ASPR-u - Sebastian Danysz 10, Maciej Ścigaj 5

ŚKPR Świdnica - MKS Wieluń 21:30 (9:16)