PGNiG Superliga kobiet: kontrolowana wygrana Pogoni

W meczu PGNiG Superligi kobiet rozegranym w hali w Wielkim Klinczu, UKS PCM Kościerzyna przegrał z Pogonią Szczecin 24:34. Mimo starań gospodyń, nie potrafiły one zagrozić faworytkom.

Michał Gałęzewski
trener Neven Hrupec Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: trener Neven Hrupec
W Wielkim Klinczu spotkały się zespoły z dwóch krańców ligowej tabeli. Bardzo dobry początek szczecinianek i bramka Darii Szynkaruk na 0:4 w 4. minucie nie były więc żadną niespodzianką. Później grająca w wąskim składzie drużyna z Kościerzyny usiłowała zbliżyć się do faworytek.

Duża w tym zasługa Natalii Fesdorf, która skutecznie wykorzystywała rzuty karne - w początkowej fazie zawodów aż cztery w ciągu ośmiu minut. Po jej bramce, w 14. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 7:9. Z biegiem czasu, coraz więcej z gry miały jednak zawodniczki Pogoni.

Przed końcem pierwszej połowy, szczypiornistki prowadzone przez Nevena Hrupeca dominowały grę na boisku i zaczęły bardzo szybko budować przewagę. I połowa zakończyła się ostatecznie rezultatem 12:20, a po dwóch kolejnych bramkach rzuconych po zmianie stron, zespół gości uzyskał dziesięciobramkowe prowadzenie.

Drużyna trenera Dariusza Męczykowskiego potrafiła się od tego stanu postawić bardziej doświadczonym i grającym szerszym składem zawodniczkom ze Szczecina, które nie śrubowały wyniku spotkania. Gdy na minutę przed końcem, do szczecińskiej bramki trafiła bramkarka Aleksandra Bielak było 24:31. Ostatnie trzy bramki rzuciły jednak zawodniczki gości i wygrały 34:24.

UKS PCM Kościerzyna - SPR Pogoń Szczecin 24:34 (12:20)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak 1 - Fesdorf 7, Wicik 5, Pekala 3, Somionka 3, Wróblewska 2, Zawalich 2, Sus 1 oraz Kreft.