HBC Nantes szuka wzmocnień. Pierwszy kontrakt podpisany

HBC Nantes, finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów, może zmienić się w znacznym stopniu. Klub rozpoczął działania na rynku transferowym, a pierwszym nowym zawodnikiem został Portugalczyk Alexandre Cavalcanti.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
piłkarze ręczni HBC Nantes East News / PATRIK STOLLARZ / Na zdjęciu: piłkarze ręczni HBC Nantes
Akurat pozycja lewego rozgrywającego nie była najlepiej obsadzona w HBC Nantes. Rock Feliho odpowiada za obronę, Espen Lie Hansen i Rudolf Faluvegi bardziej uzupełniają skład niż są liderami, a Olivier Nyokas często łapie urazy. Obecność Alexandre Cavalcantiego nie jest zatem przypadkowa. Portugalczyk podpisał kontrakt do 2022 roku. Rosły 22-latek (202 cm) wyróżniał się w reprezentacjach juniorskich i Benfice Lizbona.

To drugi z potwierdzonych przez Nantes transferów. Wcześniej udało się sfinalizować rozmowy z belgijskim bramkarzem Jefem Lettensem z Cesson Rennes HB, który zastąpi kończącego karierę Arnauda Sifferta.

Prawdopodobnie na tym się nie skończy. Od 2020 roku w Rhein-Neckar Loewen zagra Romain Lagarde, wówczas też do Kielc przeniesie się Nicolas Tournat, choć wciąż niewykluczone, że obrotowy trafi do Polski rok wcześniej. Wątpliwe, by Nantes zdecydowało się przedłużyć umowę z Kiryłem Łazarowem. Pomimo że Macedończyk w świetnej formie, to jednak nie można wiązać z nim przyszłości, niedługo skończy 39 lat.

ZOBACZ WIDEO PGNiG Superliga: Różnica klas w "świętej wojnie". Pewna wygrana PGE VIVE Kielce
Czy PGE VIVE powinno postarać się o ściągnięcie Tournata już w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×