Złe wieści dla PGE VIVE. Luka Cindrić kontuzjowany

W 7. kolejce Ligi Mistrzów szczypiorniści PGE VIVE pewnie pokonali na wyjeździe Mieszkow Brześć (35:26). Spotkania do udanych nie może zaliczyć jednak Luka Cindrić - Chorwat już na początku meczu opuścił parkiet z powodu kontuzji.

Aneta Szypnicka-Staniec
Luka Cindrić WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Luka Cindrić
Cindrić wyszedł w podstawowym składzie, zdobył jedną bramkę, a po chwili opuścił boisko i już do końca starcia się na nim nie pojawił. Już w przerwie meczu wiadomo było, że rozgrywający nie gra z powodu kontuzji, a teraz wiemy, że ma problemy z pachwiną.

Jak poważny jest to uraz sztab medyczny przekona się dopiero w poniedziałek, kiedy zawodnik przejdzie wszystkie potrzebne badania. Od tygodnia podobne kłopoty zdrowotne ma Michał Jurecki.

Sytuacja kadrowa mistrzów Polski nie przedstawia się w kolorowych barwach. Oprócz Cindricia i Jureckiego z kontuzjami zmagają się Krzysztof Lijewski i Władisław Kulesz, a świeżo po rehabilitacji są Mariusz Jurkiewicz, Marko Mamić i Bartłomiej Bis.