KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Vardar Skopje ukarany za transparent obrażający Tałanta Dujszebajewa

Obraźliwy transparent nie uszedł Vardarowi Skopje na sucho. EHF ukarał klub grzywną za baner obrażający trenera PGE VIVE Kielce, Tałanta Dujszebajewa. Byli zwycięzcy Ligi Mistrzów mają zapłacić 15 tysięcy euro.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
transparent obrażający Tałanta Dujszebajewa Twitter / Lukha_H / Na zdjęciu: transparent obrażający Tałanta Dujszebajewa
W trakcie grudniowego spotkania Ligi Mistrzów na trybunach Jane Sandanski Sport Centre pojawił się transparent z napisem "Talant pietiuch". W języku rosyjskim słowo oznacza koguta, ale także obelżywe określenie homoseksualisty. Tałant Dujszebajew grzmiał na konferencji prasowej: - Chciałbym powiedzieć osobie, która odpowiada za te słowa, że najchętniej spotkałbym się z nią osobiście i wszystko wyjaśnił jak mężczyzna z mężczyzną.

Kierownictwo PGE VIVE Kielce wystosowało pismo do EHF, w którym wyraziło niezadowolenie z powodu transparentu i bierności rosyjskich sędziów oraz łotewskiego delegata. Baner przez 60 minut wisiał w centralnym miejscu i pojawiał się w przekazach telewizyjnych.

Sąd EHF zdecydował, że Vardar Skopje musi na razie zapłacić 10 tys. euro, a reszta kary (5 tys.) została zawieszona na dwa lata. - Transparent stanowił z jednej strony bezpośrednią obrazę godności Tałanta Dujszebajewa, niezależnie od jego orientacji seksualnej, a z drugiej strony był aktem homofobii. Vardar nie tylko nie wypełnił swojego obowiązków, ale także akceptował zachowanie ofensywne i homofobiczne podczas całego meczu - argumentowano wyrok.

Vardar może się odwołać od decyzji. To kolejna grzywna, którą mistrzowie Macedonii otrzymali po spotkaniach Ligi Mistrzów z VIVE. Po meczu w Kielcach dostali karę za naruszenie porządku, a Timur Dibirow za pokazanie kibicom obraźliwego gestu.

ZOBACZ WIDEO Cristiano Ronaldo skazany! Więzienie w zawieszeniu i ogromna grzywna
Czy kara dla Vardaru jest adekwatna do wykroczenia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
EHF
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×