I liga wróciła do grania. AZS AWF Biała Podlaska bez punktów w Przemyślu

SPR PWSZ Tarnów zwyciężył 34:23 z Uniwersytetem Radom na inaugurację rundy rewanżowej w grupie C, I ligi. W Przemyślu, Czuwaj okazał się lepszy od AZS-u AWF-u Biała Podlaska (37:31).
Bartosz Grzelak
Materiały prasowe / SRS Czuwaj Przemyśl / Na zdjęciu: Czuwaj Przemyśl w sezonie 2018/19

Pierwszoligowe zespoły w piłce ręcznej powróciły do gry. Na początku drugiej rundy rozgrywek doczekaliśmy się ciekawego spotkania w Przemyślu. SRS Czuwaj ostatecznie zwyciężył 37:31 z AZS-em AWF-em Biała Podlaska, pomimo wyrównanego widowiska. Pierwsza połowa układała się po myśli gości, którzy byli na nieznacznym prowadzeniu (14:13).

Pomimo tego, w ostatnich dwudziestu minutach Harcerze powstrzymali zapędy rywali oraz zbudowali przewagę kilku bramek (28:24). Okazałym dorobkiem pochwalić się może Mateusz Kroczek, który sporą część goli rzucił z rzutów karnych. Jednakże łącznie na wynik skutecznego skrzydłowego złożyło się aż piętnaście trafień, a Czuwaj umocnił się na pozycji wicelidera I ligi.

SPR PWSZ Tarnów pojechał do Radomia, gdzie pewnie ograł 34:23 miejscowy KS Uniwersytet. Gospodarze nie przeciwstawili się liderowi rozgrywek, który jeszcze nie odczuł znacząco utraty najlepszego strzelca, Daniela Dutki. W meczu bez większej historii, brylowali głównie skrzydłowi Marcin Wajda i Paweł Kowalik, więc po dwudziestu minutach tarnowianie odjechali rywalom na bezpieczną przewagę.

W Warszawie wielki charakter pokazali szczypiorniści MKS-u Padwy Zamość, zwyciężając 25:22 bez swojego lidera w składzie, kontuzjowanego Tomasza Fugiela. Po niezłym początku, wydarzenia na parkiecie przybrały zły obrót - w 18. minucie przegrywali 11:16. AZS z Pawłem Kwiatkowskim na czele sprawiał dobre wrażenie, ale w drugiej gospodarze opadli z sił, a zamościan do wygranej poprowadził Łukasz Szymański. Zawodnik Padwy uzbierał jedenaście trafień.

Kolejną wygraną zanotowali również piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów, wykorzystując nierówną formę beniaminka z Radzymina, oraz KSSPR-u Końskie (pewny triumf z KSZO Odlewnią). Spotkanie rezerw płockiej Orlen Wisły z KPR-em Legionowo zostało przełożone na 20 lutego.