Metraco Zagłębie Lubin zabezpieczyło środek rozegrania. Patricia Matieli z nową umową

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin)
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin)
zdjęcie autora artykułu

Niespełna rok występów w Metraco Zagłębiu Lubin wystarczył, by Patricia Machado Matieli została zauważona przez działaczy wicemistrza Polski. Brazylijka przedłużyła wygasającą umowę.

Nowa umowa z Patricią Machado Matieli została przedłużona aż o trzy kolejne sezony. Z takiego rozwiązania ucieszyły się obie strony. Metraco Zagłębie nie musi się martwić o środek rozegrania, na którym z powodzeniem i dużymi sukcesami występowała wcześniej Karolina Semeniuk.

- Jestem bardzo zadowolona z faktu przedłużenia kontraktu z Zagłębiem. Odkąd przyszłam do Lubina jest mi bardzo dobrze i nie mogę na nic narzekać. Mam nadzieję, że nadal będę pomagać klubowi i zdobywać z nim najcenniejsze trofea - powiedziała dla oficjalnej strony zespołu z Dolnego Śląska.

Kinga Grzyb: Trzeba nauczyć się wygrywania. Czytaj więcej!

30-latka przed sezonem 2018/2019 występowała w nieistniejącej już Arce Gdynia (wcześniej GTPR). Tam również stanowiła o sile drużyny z Trójmiasta. Ma w swoim dorobku mistrzostwo Polski. Wcześniej jej sportowe CV wzbogaciło się o brązowy krążek i zdobycie Pucharu Polski.

Zobacz także: Liga Mistrzów: na powrót jeszcze za wcześnie. Luka Cindrić nie zagra z Rhein-Neckar Loewen Jej dobra postawa w lubińskiej siódemce została też dostrzeżona przez trenera reprezentacji Canarinhos, od którego otrzymała powołanie. W obecnych rozgrywkach Matieli zdobyła 48 bramek. Nie opuściła ani jednego spotkania Zagłębia.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu

Źródło artykułu: