Liga Mistrzów: SG Flensburg zrewanżował się PPD Zagrzeb. PSG wygrało z Celje

W 13. kolejce Ligi Mistrzów SG Flensburg-Handewitt zwyciężył 22:21 na wyjeździe z RK PPD Zagrzeb, rewanżując się z porażkę w pierwszym meczu. Lider grupy B, Paris Saint-Germain, odprawił z kwitkiem Celje Pivovarna Lasko (36:32).

Bartosz Grzelak
piłkarze ręczni SG Flensburg-Handewitt East News / Imago Sport and News/Thomas J / Na zdjęciu: piłkarze ręczni SG Flensburg-Handewitt
W poprzedniej serii Celje Pivovarna Lasko postawiło trudne warunki Flensburgowi, po wyrównanej walce dopiero rzut karny zdecydował o porażce Słoweńców. Natomiast Paryżanie z łatwością pokonywali kolejnych rywali w grupie, włączając tryb oszczędnościowy w końcówkach spotkań.

Zawodnicy prowadzeni przez Tomasa Ocvirka już w pierwszych minutach ściągnęli na ziemię paryskie gwiazdy, wychodząc na prowadzenie 5:2. Przestój mistrzów Francji trwał do 15. minuty, kiedy Josip Sarac podwyższył różnicę do pięciu goli (10:5). Sygnał do odrabiania strat dało szybkie trafienie Luca Abalo, do gry w bramce włączył się Rodrigo Corrales i do przerwy był remis (17:17).

Na początku drugiej odsłony PSG po raz pierwszy wyszło na prowadzenie za sprawą świetnej dyspozycji Abalo (19:18) - ogółem francuski skrzydłowy rzucił osiem goli. Po kilku kontratakach słoweński zespół tracił 3-4 bramki do rywali. Później Francuzi kontrolowali przebieg meczu, a w ostatnich dziesięciu minutach rezultat był już rozstrzygnięty (36:32).

Szczypiorniści RK PPD Zagrzeb już w pierwszym meczu byli niewygodnym przeciwnikiem dla Flensburga, na swoim parkiecie również nie byli bez szans. Przez większość czasu spotkanie było wyrównane, początkowo to Chorwaci głównie za sprawą twardej defensywy, wyszli na prowadzenie różnicą dwóch bramek po rzucie Luki Mrakovcicia (6:4). Drugą część lepiej rozpoczęli mistrzowie Niemiec, dużo kłopotów na kole sprawiał Johannes Golla, a po skutecznie sfinalizowanej akcji przez Hampusa Wanne prowadzili 14:12.

Do głosu wciąż dochodzili jednak gospodarze i wynik do końca oscylował w graniach remisu. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu w swojej próbie nie pomylił się Anders Zachariassen i Flensburg objął dwubramkowe prowadzenie (22:20). Cenne punkty z trudnego terenu pozwoliły awansować niemieckiej drużynie na trzecie miejsce w grupie B.