Adam Wiśniewski wraca do Orlenu Wisły Płock. Nowa rola byłego prezesa

Tylko kilkanaście dni trwał rozbrat Adama Wiśniewskiego z pracą w Orlenie Wiśle Płock. Od 1 marca były prezes objął stanowisko dyrektora sportowego.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Adam Wiśniewski WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Adam Wiśniewski
O mianowaniu Wiśniewskiego mówiło się od kilku dni. Orlen Wisła Płock - za pośrednictwem słów prezesa Roberta Czwartka - potwierdziła te informację.

- Adam jest bardzo szanowaną osobą w świecie piłki ręcznej, ma również spore doświadczenie, które zdobył na stanowisku prezesa klubu przez ostatnie półtora roku. Chciałem, aby jego potencjał był wykorzystany w pracy dla kubu. Dlatego od samego początku szukaliśmy porozumienia w kwestii kontynuacji współpracy i udało się. Adam będzie ściśle współpracował z trenerem Xavierem Sabate przy sprawach personalnych pierwszej drużyny, ale także z Krzysztofem Kisielem w obszarze szkolenia młodzieży. Mamy wielu młodych zawodników, którym chcielibyśmy dać szansę - część z nich mądrze wypożyczyć, niektórych zostawić u nas - wyjaśnił Czwartek.

Wiśniewski - jeden z symboli klubu - do początku lutego 2019 roku pełnił funkcję prezesa. Przed odejściem ze stanowiska zajmował się m.in. sfinalizowaniem transferów na nowy sezon. Doszedł do porozumienia z Hiszpanem Niko Mindegią, prowadził też rozmowy z niedawno pozyskanym Alvaro Ruizem.

ZOBACZ WIDEO: HME Glasgow 2019. Ewa Swoboda nie była świadoma swojego wielkiego sukcesu. "Myślałam, że jestem 2. albo 3."

- Nasze plany na najbliższe dni to sfinalizowanie transferów oraz kontraktów obecnych naszych zawodników. Tak jak powiedział prezes Robert Czwartek, również wspólnie z trenerem Sabate i trenerem Kisielem będziemy szukali najlepszych rozwiązań na rozwój i wykorzystanie potencjału młodych zawodników. Chcemy mieć w zespole seniorów naszych najlepszych wychowanków i na pewno będzie to jednym z wyzwań, które przede mną stoją - zapowiedział Wiśniewski.

Od kilku miesięcy na stanowisku dyrektora sportowego Nafciarzy pozostawał wakat. W maju 2018 roku z funkcji zrezygnował Michał Zołoteńko.

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Adam Wiśniewski na stanowisku dyrektora sportowego Wisły to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×