PGNiG Superliga: bezbarwny mecz w Puławach. Azoty zrewanżowały się Piotrkowianinowi

Azoty Puławy wygrały z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. 31:27 w meczu 24. kolejki PGNiG Superligi. Jakość gry zaprezentowana przez oba zespoły nie zachwyciła.

Daniel Kordulski
Paweł Podsiadło (z piłką) Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Paweł Podsiadło (z piłką)
Od początku nieźle spisywali się obaj bramkarze Wadim Bogdanow (Azoty) i Marcin Schodowski (Piotrkowianin). To tyle z dobrych wiadomości. Na parkiecie panowało zbyt dużo chaosu. Jeśli puławianie nieźle radzili sobie w obronie to w ataku popełniali sporo strat, zwłaszcza przez nieskuteczne nagrania piłki do obrotowego. Z kolei goście mieli w pierwszych minutach mocno rozregulowane celowniki.

Gdy już udało im się je wyregulować, a w Azotach grą zaczął kierować Ante Kaleb, spotkanie nabrało nieco więcej kolorów. O dziwo po kwadransie Piotrkowianin dwa razy nieznacznie prowadził. Później lepsza gra miejscowych, uwieńczona ostatnią przed przerwą bramką najskuteczniejszego Pawła Podsiadły, dały prowadzenie 14:11. O dobrym poziomie spotkania nie mogło jednak być mowy.

Pierwsze minuty po przerwie zdecydowanie należały do zawodników Dmytro Zinczuka. Wykorzystując błędy techniczne graczy z Lubelszczyzny w 35. minucie doprowadzili do kolejnego już remisu. Chwilę później goście znowu prowadził. Widać było, że pierwsze w tym sezonie spotkanie obu drużyn, wygrane niespodziewanie przez Piotrkowianina, nie było dziełem przypadku. Można powiedzieć, że ta drużyna podopiecznym Zbigniewa Markuszewskiego ewidentnie nie leży.

Mimo to po nieco ponad czterdziestu minutach gry to Azoty zaczęły uzyskiwać znaczną przewagę. Duża w tym zasługa grającego skutecznie i efektownie na skrzydle Jerko Matulicia. Jego trzy z rzędu trafienia wsparte kolejną bramką Kaleba, dało prowadzenie 23:18. Puławianie nie oddali już prowadzenia do końca, ale ich forma przed meczem z GOG w Pucharze EHF nie zachwyciła.