PGNiG Superliga: popis Jakuba Skrzyniarza. MKS Zagłębie Lubin zdominowało Gwardię

MKS Zagłębie Lubin wykorzystało atut własnego boiska i bardzo pewnie pokonało u siebie wyżej notowaną Gwardię Opole (26:19). W odniesieniu zwycięstwa niesamowicie pomógł miejscowym Jakub Skrzyniarz.

Małgorzata Boluk
Jakub Skrzyniarz (MKS Zagłębie Lubin) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Jakub Skrzyniarz (MKS Zagłębie Lubin)
Gwardia Opole nie miała w niedzielę argumentów i przez długi czas męczyła się w ataku pozycyjnym. Ekipa Bartłomieja Jaszki stanęła twardo w obronie i szybko na tym zyskała, wypracowując sobie trzybramkową przewagę. I wielka w tym zasługa Jakuba Skrzyniarza, który w ciągu dziesięciu minut gry dał pokonać się tylko raz.

Trener Rafał Kuptel wezwał do siebie swoich podopiecznych na krótką rozmowę (4:1 w 10'), ale po przerwie na żądanie wciąż dominowało MKS Zagłębie Lubin, mocno wspierane w ofensywie przez kreatywnego Jakuba Morynia, Krystiana Bondziora i Stanisława Gębalę.

Drugi kwadrans zawodów to jednak lepsza gra gości. Przewaga szczypiornistów ze stolicy polskiej miedzi zaczęła topnieć, gdy w bramce pojawił się Mateusz Zembrzycki, który zmienił niewidocznego Adama Malchera. Gdy Gwardia po trafieniach Jana Klimkowa, Przemysława Zadury i Michała Lemaniaka doszła miejscowych na jedną bramkę (10:9 w 25'), inicjatywę przejęła ekipa z Lubina, zapewniając sobie dość komfortową zaliczkę przed drugą częścią starcia.

Po zmianie stron prowadzenie Miedziowych podwyższył Roman Czyczykało (15:10 w 33'), na co odpowiedział szybko Jędrzej Zieniewicz. Zacięta wymiana ciosów nie trwała jednak długo, ponieważ drużyna gości znów zaczęła mieć problemy z pokonaniem świetnie dysponowanego Jakuba Skrzyniarza, który zgarnął po ostatnim gwizdku nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. W pełni zasłużenie, bo jego osiemnaście interwencji miało niebagatelny wpływ na końcowy wynik.

MKS Zagłębie Lubin - KPR Gwardia Opole 26:19 (14:10)

Zagłębie: Skrzyniarz (18/36 - 50 proc.), Małecki (0/1) - Czyczykało 8, Gębala 5, Bondzior 4, Moryń 4, Kużdeba 3, Dawydzik 2, Borowczyk, Dudkowski, Mrozowicz, Pietruszko, Szymyślik.