Turek w PGE VIVE Kielce. Doruk Pehlivan podpisał kontrakt

20-letni Doruk Pehlivan z austriackiego Fivers Margaraten zostanie nowym zawodnikiem PGE VIVE Kielce. Turek jest lewym rozgrywającym, którego transfer zapowiadał prezes Bertus Servaas.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Doruk Pehlivan (z prawej) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z prawej)
Kilka miesięcy temu pytaliśmy prezesa mistrzów Polski o tajemniczy talent z Turcji. Servaas zdecydowanie zaprzeczył, ale już wówczas Doruk Pehlivan był związany z VIVE. Fivers stawiało zaporową cenę i wydawało się, że 20-latek najbliższy sezon spędzi jeszcze w Austrii.

Kontrakt Turka z Fivers Margaraten miał obowiązywać do końca sezonu 2019/20, ale Bertus Servaas prowadził negocjacje w sprawie jego wcześniejszego pozyskania. Według naszych informacji, rozmowy udało się sfinalizować i 20-latek dołączy do PGE VIVE Kielce już latem 2019 roku, a nie rok później, jak pierwotnie zakładano.

Pehlivan mierzy 201 cm wzrostu, waży 110 kilogramów. Jako 16-latek debiutował w lidze tureckiej, pomimo młodego wieku należał do najlepszych strzelców rozgrywek. Do Austrii trafił w 2018 roku. W tym sezonie rzucił 105 goli dla Fivers, jest najlepszym snajperem drużyny i jedną z gwiazd rozgrywek.

Turek obsadzi lewe rozegranie VIVE razem z Władisławem Kuleszem i Tomaszem Gębalą, którego transfer powinien zostać wkrótce ogłoszony. Przyjście Pehlivana oznacza, że wolną rękę w szukaniu klubu może dostać Marko Mamić. Według prezesa Servaasa, był to warunek przedwczesnego odejścia Chorwata.

Wcześniej z Flensburgiem związał się z kolei Michał Jurecki.

ZOBACZ: Nieoczekiwany powrót do Stali Mielec

ZOBACZ WIDEO Serie A: Juventus kolejny krok bliżej mistrzostwa. Skromna wygrana dzięki rezerwowemu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy jesteś zaskoczony/a transferem Pehlivana?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×