PGNiG Superliga Kobiet: Zagłębie Lubin pozostaje w grze o mistrzostwo

Trudna przeprawa za szczypiornistkami Zagłębia Lubin. Wicelider tabeli pokonał Pogoń Szczecin 28:24 i goni prowadzącą Perłę Lublin.

Marcin Górczyński
Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Patricia Matieli Machado (Metraco Zagłębie Lubin)
Niby Miedziowe prowadziły niemal przez cały mecz, ale to zwodnicze, bo zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pogoń momentami mocno uprzykrzała Zagłębiu życie - w drugiej połowie zmniejszyły dystans nawet do jednej bramki.

Gospodynie zaczęły spokojnie, ale stale budowały przewagę. Nie do zatrzymania była Kinga Grzyb, zaporę w bramce postawiła Monika Maliczkiewicz i zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 15:12.

ZOBACZ: Dwie nowe zawodniczki w Elblągu

Przed upływem 40. minuty, Pogoń doszła do głosu. Znacznie zmniejszyła stratę i do samego końca mocno naciskała Miedziowe. Ostatnie słowo należało jednak do Zagłębia, które wygrało 28:24 i zmniejszyło różnicę do prowadzącej Perły (tylko jeden punkt). Mistrzynie Polski zagrają swój mecz 11 maja, rywalem KPR Gminy Kobierzyce.

Kolejne starcie zespołów 18 maja, tym razem w finale Pucharu Polski.

Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 28:24 (15:12)