Chrobry podziękował Jarosławowi Cieślikowskiemu. Nowy trener w Głogowie

Po trzech sezonach zmiana na ławce trenerskiej Chrobrego Głogów. Jarosława Cieślikowskiego zastąpi były zawodnik VIVE Kielce, Witalij Nat.

Marcin Górczyński
Trener Jarosław Cieślikowski WP SportoweFakty / KUBA HAJDUK / Trener Jarosław Cieślikowski
O pożegnaniu z Cieślikowskim mówiło się od kilku tygodni. Chrobry awansował do rundy finałowej i po porażce w ćwierćfinale z VIVE zajął ósme miejsce w Superlidze. Władze klubu oczekiwały jednak lepszych wyników, stad decyzja o rozstaniu z trenerem, pomimo kontraktu do 2020 roku. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

ZOBACZ: Zmiana na kole Gwardii

Obowiązki przejmie 42-letni Ukrainiec Witalij Nat, prowadzący od pięciu lat wicemistrza swojego kraju, ZTR Zaporoże. Szkoleniowiec jest znany w Polsce, spędził w Superlidze ostatnie lata kariery zawodniczej. Przez dwa lata grał dla Wisły, potem przeniósł się do VIVE. Od 2011 do 2014 roku występował w Górniku Zabrze, a po zakończeniu kariery wrócił na Ukrainę. W trakcie pobytu w Polsce zdobył dwa mistrzostwa kraju.

ZOBACZ: Stal Mielec zmierza do I ligi

Nat zostawił zespół, który regularnie uczestniczył w europejskich pucharach. Dwa sezony temu był o krok od awansu do fazy grupowej Pucharu EHF, minimalnie lepszy okazał się Fraikin Grannolers.

Czy pożegnanie z Jarosławem Cieślikowskim to dobra decyzja?