PGNiG Superliga: Piotrcovia pokonała Ruch Chorzów

Zwycięstwem z Ruchem Chorzów pożegnały się ze swoimi kibicami szczypiornistki Piotrcovii. Podopieczne Agaty Wypych i Dmytro Zinchuka pokonały rywala jednym trafieniem 29:28 (16:14).

Michał Ostafijczuk
Kinga Gutkowska (Arka Gdynia) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Kinga Gutkowska (Arka Gdynia)

Po dwudziestu minutach wydawało się, że spotkanie zakończy się wysokim zwycięstwem piotrkowskiej drużyny. Piotrcovia prowadziła różnicą pięciu trafień - 13:8, a zdenerwowane chorzowianki popełniały dużo błędów. Od tego momentu coś zacięło się w grze podopiecznych Agaty Wypych , a przyjezdne zaczęły odrabiać straty. W 29. minucie było już tylko 15:14, a pierwszą połowę zakończyła skutecznym rzutem Anna Wasilewska.

Dziesięć minut po wznowieniu było 19:19, a bardzo dobry mecz rozgrywała Joanna Rodak. Trafiała zarówno ze skrzydła jak i z rzutów karnych. Do końca już wynik oscylował wokół remisu. Największe emocje były jednak w ostatnich dwóch minutach. Przy stanie 27:28 rzut karny na bramkę zamieniła Anna Wasilewska, a decydującego gola rzuciła Kinga Gutkowska. - Teraz już mogę powiedzieć, że to było moje ostatnie ligowe spotkanie w Hali Relax. Jeszcze zagram w Kościerzynie, a później czas na nowy etap w moim życiu. Rok temu dałam się namówić na jeszcze jeden sezon. Teraz to już definitywny koniec - powiedziała po spotkaniu Anna Wasilewska, kapitan piotrkowskiej drużyny.

Wiadomo także, że Piotrcovię obejmie nowy szkoleniowiec. Wielce prawdopodobne, że będzie to Krzysztof Przybylski, który odejdzie z Ruchu Chorzów. Z zespołem żegnają się również Zorica Despodowska i Andjela Ivanović. Obie mają grać w KPR Gminy Kobierzyce.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski  - KPR Ruch Chorzów 29:28 (16:14)