Minimalna zaliczka. Nielba Wągrowiec kroczek bliżej PGNiG Superligi

Wprawdzie Nielba Wągrowiec wygrała w pierwszym boju o PGNiG Superligę z SPR-em PWZ Tarnów, ale jej przewaga jest minimalna (26:25).

Marcin Górczyński
Nielba Wągrowiec WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Nielba Wągrowiec
Mecz wyglądał tak jak przewidywano. Nielba narzuciła swoje wymagania i prowadziła przez większość meczu, nawet 3-4 bramkami. W 39. minucie Łukasz Hoffmann dał wągrowczanom przewagę 17:13, najwyższą w spotkaniu.

Nielba zmarnowała sporo dogodnych okazji i pozwoliła SPR-owi odrobić straty. Emilian Jewuła, doświadczony Łukasz Nowak i Jakub Kowalik rzucali w ostatnich minutach jak na zawołanie, dzięki czemu tarnowianie wyrównali. W kluczowym momencie nie zdołali jednak wyjść na prowadzenie.

ZOBACZ: Perła zmierza po mistrzostwo

Na dwie minuty przed końcem był remis 25:25, żadna z drużyn nie potrafiła wyprowadzić decydującej akcji. Na dwie sekundy przed końcem rywala powstrzymał Kowalik, gospodarze zyskali rzut karny, którego nie zmarnował Paweł Smoliński.

ZOBACZ: Cindrić o odejściu z VIVE

Wygrana 26:25 teoretycznie stawia Nielbę w lepszej sytuacji, ale SPR ma przed sobą rewanż na własnym parkiecie (18 maja).

MKS Nielba Wągrowiec - SPR PWSZ Tarnów 26:25 (12:9)
Bramki: dla Nielby - Paweł Gregor 6, Paweł Smoliński 5, Łukasz Hoffmann, Paweł Skrzypczak - po 4, Paweł Gąsiorek 3, Mateusz Matlach 1; dla SPR-u - Emilian Jewuła, Jakub Kowalik - po 5, Łukasz Nowak 4, Marcin Wajda 3, Michał Chodara, Albert Sanek - po 2, Kacper Pawłowski, Kacper Lazarowicz, Damian Misiewicz, Bartosz Niemiec - po 1