PGNiG Superliga: Energa Wybrzeże przegrało wygrany mecz. Gorąco w Gdańsku, Pogoń bezpieczna

Zawodnicy Energi Wybrzeża Gdańsk prowadzili z Sandra Spa Pogonią już różnicą pięciu bramek, jednak przegrali 25:27. O wszystkim zadecydowały proste błędy popełniane przez zespół z Trójmiasta.

Michał Gałęzewski
szczypiorniści Sandra Spa Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: szczypiorniści Sandra Spa Pogoni Szczecin
Przed meczem Energa Wybrzeże Gdańsk miała 3 punkty straty do szczecinian. Od początku mecz był wyrównany, jednak różnicę w bramce zrobił Artur Chmieliński, a od stanu 4:4 gospodarze zaczęli przeważać. Drużyna, która potrzebowała punktów jak powietrza robiła "swoje" na boisku i gdy w 16. minucie bramkę rzucił Adrian Kondratiuk, było 11:6.

Mogło się wydawać, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie, jednak nic z tego. Co prawda jeszcze na osiem minut przed przerwą gospodarze prowadzili 14:10, jednak końcówka I połowy wszystko zmieniła. Skuteczny był Dawid Fedeńczak i po jego trafieniu w ta część spotkania zakończyła się rezultatem 17:15.

Gwardia Opole zadziwiła sportową Polskę. Zobacz więcej!

Gdańszczanie od początku przeważali, a po dwóch akcjach po zmianie stron z tego prowadzenia pozostało już tylko wspomnienie. Katem Energi Wybrzeża okazał się u progu drugiej połowy Dawid Krysiak i był remis 17:17.

W Wybrzeżu gasła energia. Gdańszczanie grali nieskutecznie i aż dziwne było to, że rozpędzona Pogoń nie wyszła wcześniej na prowadzenie. W końcu jednak dwie bramki z rzędu rzucił Wojciech Matuszak i na sześć minut przed końcem, szczecinianie wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu - 24:23.

Talant Dujszebajew: Moi zawodnicy to tylko ludzie. Zobacz więcej!

Pogoń, która długo walczyła o wyjście na prowadzenie nie wypuściła go już z rąk. Co prawda gdy na 20 sekund przed końcem bramkę rzucił Piotr Papaj było jeszcze 25:27, jednak Pogoń nie zgubiła piłki i bramkę na wagę kompletu punktów rzucił Adam Wąsowski. Komplet punktów pojechał do Szczecina i zespół z województwa zachodniopomorskiego zapewnił sobie utrzymanie. Energa Wybrzeże nie ma jeszcze bezpiecznej sytuacji.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:27 (17:15)

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Janikowski 6, Kondratiuk 6, Papaj 4, Komarzewski 2, Wróbel 2, Adamczyk 1, Frańczak 1, Prymlewicz 1, Salacz 1, Gądek 1 oraz Bednarek, Ciołak, Gajek, Sulej.