PGNiG Superliga Kobiet: hit zwieńczył sezon. Wicemistrz lepszy od mistrza Polski

Metraco Zagłębie Lubin osłodziło sobie zdobycie "tylko" wicemistrzostwa Polski. W hicie trzydziestej drugiej - ostatniej - kolejki PGNiG Superligi 2018/19, Miedziowe pokonały przed własną publicznością triumfatora rozgrywek, MKS Perłę Lublin (27:24).

Tomasz Rosiński
Paulina Piechnik (Metraco Zagłębie Lubin) w akcji PAP / Jan Karwowski / Na zdjęciu: Paulina Piechnik (Metraco Zagłębie Lubin) w akcji
Już przed piątkowym meczem w Lubinie medale zostały rozdane, więc obydwie drużyny na dużym spokoju mogły podejść do tej konfrontacji.

Początkowo na boisku trwała wyrównana walka i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dobrymi interwencjami popisywały się bramkarki - Monika Maliczkiewicz oraz Aleksandra Januchta (9:8 w 17. minucie spotkania).

Z czasem zaczęły przyspieszać gospodynie, którym sygnał do ataku dała Adrianna Górna. Wsparła ją Paulina Piechnik i lubinianki wyszły na prowadzenie 13:8, ostatecznie triumfując w pierwszej połowie potyczki 16:13.

Po zmianie stron MKS Lublin wzmocnił obronę, poprawił się w ataku i w pewnym momencie po trafieniu Anety Łabudy doprowadził do remisu. Mistrzynie kraju nie zamierzały zwalniać tempa na dziesięć minut przed końcem wygrywały 21:19.

Taki obrót spraw nie podłamał podopiecznych Bożeny Karkut, które popisały się znakomitym finiszem i zwyciężyły różnicą trzech bramek (27:24).