Oficjalnie: Tomasz Gębala w PGE VIVE Kielce

Polski rozgrywający Tomasz Gębala opuścił Orlen Wisłę Płock i został nowym zawodnikiem mistrza kraju, PGE VIVE Kielce. Umowa została zawarta na 3 lata.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Tomasz Gębala WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Tomasz Gębala
Gębala przez ostatnie trzy sezony występował w barwach Orlenu Wisły, z którą wywalczył 3 srebrne medale w PGNiG Superlidze. Wcześniej był on szczypiornistą niemieckiego SC Magdeburg i SMS-u Gdańsk.

- Zawsze podkreślam, że jesteśmy polskim zespołem i chcemy mieć w składzie wielu rodzimych zawodników. Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki kontraktu z Tomkiem i od nowego sezonu zagra w Kielcach. Widzimy w tym zawodniku potencjał i myślę, że praca z naszym sztabem szkoleniowym, sprawi, że Tomek stanie się jeszcze lepszym zawodnikiem dla naszego klubu i reprezentacji Polski - powiedział prezes PGE VIVE, Bertus Servaas.

Obecnie ten mający 212 centymetrów wzrostu piłkarz ręczny przechodzi rehabilitację po majowym zerwaniu więzadła krzyżowego w prawym kolanie. - Będziemy cierpliwie czekać na to, kiedy Tomek będzie mógł w stu procentach wejść w trening z drużyną. Monitorujemy sytuację związaną z jego rehabilitacją i spokojnie będziemy czekać na zakończenie tego procesu - dodał Servaas.Oprócz Tomasza Gębali od rozgrywek 2019/2020 graczami kielczan będą także: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki, Igor Karacić, Branko Vujović i Doruk Pehlivan.

Czytaj też:
-> Ogromne zaległości Vardaru Skopje. Igor Karacić: 21 miesięcy bez wypłaty
-> Stas Skube zdecydował o przyszłości. Nowy kontrakt w Vardarze

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem
Czy Tomasz Gębala sprawdzi się w PGE VIVE Kielce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×