Znana kadra Sandra Spa Pogoni Szczecin w nowym sezonie

Działacze Sandra Spa Pogoni Szczecin podjęli kilka ważnych decyzji odnośnie składu na nowy sezon rozgrywkowy w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Pozyskano reprezentanta Ukrainy, pożegnano się natomiast z pięcioma innymi zawodnikami.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Rafał Biały (z prawej) WP SportoweFakty / KUBA HAJDUK / Na zdjęciu: Rafał Biały (z prawej)
Już wcześniej wiadomo było, że w Sandra Spa Pogoni nie zagrają trzej dotychczasowi bramkarze. Zaskakiwać może nieco decyzja o pożegnaniu się z Sebastianem Zaporą, który w najważniejszej części sezonu błysnął wysoką formą. Pobił rekord w PGNiG Superlidze Mężczyzn broniąc w pierwszej połowie meczu z Arką Gdynia ze skutecznością na poziomie 75 proc.

W jego miejsce klub sprowadził Antona Terekhofa z HC Motoru Zaporoże. 27-latek ma już za sobą występy w Lidze Mistrzów. Ukrainiec skorzystał z rekomendacji kolegi z byłej drużyny, Dmytro Horihy, który znakomicie wprowadził się do drużyny ze Szczecina.

Oczekiwań nie spełnili Marcin Teterycz oraz Marek Bartosik. Ten drugi wrócił do Zagłębia Lubin. Teterycz może zakotwiczyć w pierwszoligowej KPR-ze Gwardii Koszalin.

ZOBACZ WIDEO Hejt na Joannę Jóźwik: "Jeszcze biegasz, czy już tylko celebrytka?"

Szansę na pokazanie się w większym wymiarze czasowym otrzyma za to Mateusz Gawryś. Do zakończenia sezonu 2018/2019 był do Pogoni tylko wypożyczony z OKPR-u Warmii Energi Olsztyn.

Niepewna była przyszłość prawego rozgrywającego, Wojciecha Matuszaka. Ostatecznie podpisano z nim nową umowę. Wyjaśniła się również przyszłość skrzydłowego, Dawid Fedeńczak, z którym również nie chciano się rozstawać.

Czytaj także: Górnik Zabrze ma nowego bramkarza

Inną decyzję podjęto odnośnie środka rozegrania. Większych postępów nie poczynił Patryk Miłek i otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Na wypożyczenie do wspomnianej wyżej Gwardii trafi za to inny rozgrywający, Wojciech Jońca.

Nie jest wykluczone, że do drużyny z Grodu Gryfa dołączy jeszcze dwóch lub nawet trzech juniorów z MKS-u Kusego Szczecin.

- Mam 14 zawodników, na których mi bardzo zależało. Nie zależało nam na gwiazdach, bo chcemy, by nas głównie wyróżniała obrona. Jako klub będziemy przygotowani, by w trakcie sezonu dokonać jeszcze jednego wzmocnienia. Funkcjonowało to w ostatnich latach z dobrym skutkiem - podsumował trener Portowców, Rafał Biały.

Aktualna kadra Pogoni na sezon 2019/2020:
- bramkarze: Mateusz Gawryś (27 l.), Anton Terekhof (27 l.);
- skrzydłowi: Dawid Fedeńczak (21 l.), Wojciech Jedziniak (32 l.), Dawid Krysiak (21 l.);
- rozgrywający: Patryk Biernacki (23 l.), Dmytro Horiha (22 l.), Paweł Krupa (30 l.), Wojciech Matuszak (24 l.), Konrad Mróz (19 l.); Piotr Rybski (20 l.), Mateusz Zaremba (35 l.);
- obrotowi: Arkadiusz Bosy (33 l.), Adam Wąsowski (22 l.).

Czy taka kadra gwarantuje, Twoim zdaniem, Sandra Spa Pogoni Szczecin awans do ósemki PGNiG Superligi Mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×