Pożegnania i nowe kontrakty. Dalsze decyzje kadrowe w Kaliszu

Michał Drej, jeden z liderów zespołu, nadal w Enerdze MKS-ie. W Kaliszu nie zanosi się zresztą na rewolucję kadrową, dojdzie raptem kilku zawodników.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Michał Drej Materiały prasowe / Arka Gdynia / Na zdjęciu: Michał Drej
Dalsza obecność Michała Dreja w Kaliszu była właściwie formalnością, prezes Błażej Wojtyła zapowiedział, że wciąż liczy na podstawowego prawoskrzydłowego. Mańkut spędzi w MKS-ie piąty sezon. Po awansie na najwyższy szczebel stał się kluczowym graczem, m.in. otrzymał nagrodę dla zawodnika miesiąca Superligi i plasował się w czołówce strzelców. W Kaliszu zostanie też jego zmiennik Artur Klopsteg oraz obrotowi Krzysztof Misiejuk i Dzianis Krycki.

Ogromne zaległości Vardaru

Do zmian dojdzie na lewym skrzydle. Odejdą Michał Czerwiński i Michał Bałwas, ich miejsce zajmą Paweł Gąsiorek i Mykola Maliarewicz (ten drugi transfer wciąż niepotwierdzony).

W MKS-ie nie należy spodziewać się wielu ruchów wśród rozgrywających. Z zespołem łączy się Roberta Kamyszka z Arki, a według naszych informacji do podpisania kontraktu doszło już kilka tygodni temu. Po roku w pierwszoligowym Grunwaldzie Poznań wróci Arkadiusz Galewski, który zamieni Bartosza Wojdaka (zagra w Mielcu). Nie wiadomo, czy w Kaliszu nadal będą występować bracia Piotr i Paweł Adamczakowie.

Wcześniej MKS ogłosił obsadę bramki. Po latach do klubu wrócił Mikołaj Krekora, szlify w Superlidze zbierze syn trenera Patrika Liljestranda, Casper, a nowy kontrakt podpisał Łukasz Zakreta.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem
Czy rozegranie to pozycja, która najbardziej wymaga wzmocnień w Kaliszu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×