Dla składu rozgrywek najistotniejszy był pierwszy etap procesu, w którym zespołu musiały przedstawić m.in. środki na budżet gwarantowany w wysokości 2,5 mln złotych. 14 zespołów czeka teraz druga część, ale po złożeniu dokumentów zatwierdzenie ich wniosku będzie raczej formalnością.
Tak jak w poprzednim sezonie w Superlidze wystąpi 14 drużyn. 13 z nich uczestniczyło w poprzednich rozgrywkach (PGE VIVE Kielce, Orlen Wisła Płock, KPR Gwardia Opole, MMTS Kwidzyn, NMC Górnik Zabrze, KS Azoty Puławy, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Chrobry Głogów, Energa MKS Kalisz, Sandra Spa Pogoń Szczecin, Energa Wybrzeże Gdańsk, SPR Stal Mielec i Zagłębie Lubin). Stawkę uzupełnił beniaminek, SPR PWSZ Tarnów.
ZOBACZ: Wstępne plany PGE VIVE Kielce na lato
System rozgrywek nie ulegnie zmianie - osiem zespołów powalczy w fazie play-off, sześć zagra o utrzymanie, ale prawdopodobnie Superliga zrezygnuje z zerowania punktów po rundzie zasadniczej (ZOBACZ).
ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę