Znani kolejni kandydaci na selekcjonera. Zgłoszenia Bożeny Karkut i Duńczyków

ZPRP dokładnie analizuje 19 aplikacji na trenera kadry szczypiornistek. Na liście są m.in. Bożena Karkut i Jens Steffensen.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Bożena Karkut Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Bożena Karkut
Wcześniej informowaliśmy, że dokumenty złożyli trzej polscy trenerzy Paweł Tetelewski, Robert Lis i Tomasz Strząbała. Ten ostatni nie pracował jak dotąd z kobietami, ale miałby stworzyć duet z Andrzejem Niewrzawą. Udało nam się ustalić, że posadą jest też zainteresowana wieloletnia trenerka Zagłębia Lubin Bożena Karkut.

ZOBACZ: Reprezentantka Polski w Turcji

Mocne wydają się kandydatury Duńczyków. Zgłosili się szkoleniowiec Wybrzeża Gdańsk Thomas Orneborg, prywatnie mąż byłej reprezentantki Karoliny Szwed-Orneborg, oraz Jens Steffensen, przed laty pracujący w Gdyni (w dorobku Puchar Polski 2014). 48-letni Duńczyk zajmował się ostatnio rodzimymi klubami.

ZOBACZ: Zawodniczka Pogoni znalazła klub w Polsce

Zabrakło natomiast łączonej ze stanowiskiem Helle Thomsen. Utytułowana Dunka, zdobywająca medale z Holenderkami, uznawana za jedną z najlepszych specjalistek na świecie, nie złożyła aplikacji. Wśród zgłoszonych jest za to jej rodaczka z mniejszymi osiągnięciami.

Według naszych informacji, związek skłania się ku selekcjonerowi całkowicie poświęconemu kadrze, co w praktyce wyklucza łączenie dwóch funkcji. Decyzję powinniśmy poznać do 19 sierpnia.

AKTUALIZACJA: 

Według naszych informacji, do konkursu przystąpił też Lars Rasmussen, brat Kima, byłego selekcjonera szczypiornistek.

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Pascal Ackermann: Nie mogę uwierzyć, że ciągle jestem liderem
Czy lepszą opcją jest:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×