Memoriał Matuszaka: zawód ze strony Chrobrego Głogów, obiecujący debiut wychowanka MMTS-u Kwidzyn

Wysoka porażka Chrobrego Głogów, świetny debiut Nikodema Kutyły w MMTS-ie Kwidzyn i wygrana Azotów Puławy. Oto bilans pierwszego dnia Memoriału Matuszaka w Głogowie.

Marcin Górczyński
Nikodem Kutyła Archiwum prywatne / Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Nikodem Kutyła
Niespodzianką jest rezultat spotkania Chrobrego z Pogonią Szczecin. Gospodarze turnieju, z nowym trenerem Witalijem Natem, spisali się poniżej oczekiwań, marnowali mnóstwo sytuacji i zostali skarceni przez Portowców (22:35). W Pogoni błysnął reprezentant Ukrainy Dmytro Horiha (8 bramek). Ponownie najlepszym strzelcem Chrobrego był wychowanek Marcel Zdobylak, który w okresie sparingowym potwierdza, że może stać się kluczowym graczem głogowian.

ZOBACZ: Górnik przegrał w sparingu

Po przeciętnej pierwszej połowie MMTS Kwidzyn zmotywował się w szatni i po przerwie nie dał szans czeskiemu Ronalowi Jicin (32:23). Świetnie spisywała się młodzież, Damian Przytuła i wychowanek MTS-u Kwidzyn, Nikodem Kutyła, który niedawno dołączył do seniorów.

ZOBACZ: Nowe regulacje w sprawie licencji trenerskich

Z problemami, ale ze zwycięstwem. Tak wyglądał pierwszy sparing odmienionych Azotów Puławy. ZTR Zaporoże nie pozwalał na zbudowanie przewagi, a nawet prowadził. Decydujący okazał się rzut nowego nabytku, Antoniego Łangowskiego (25:24). ZTR nie wykorzystał dwóch okazji do zmiany rezultatu.

Chrobry Głogów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:35 (12:19)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Marcel Zdobylak 6, Damian Krzysztofik 4: dla Pogoni - Dmytro Horiha 8, Patryk Biernacki 6.

HBC Ronal Jicin - MMTS Kwidzyn 23:32 (15:13)
Najwięcej bramek: dla MMTS-u - Andrzej Kryński i Nikodem Kutyła po 5, Damian Przytuła 4.

KS Azoty Puławy - ZTR Zaporoże 25:24 (9:10)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Antoni Łangowski 6, Michał Szyba 4, Łukasz Rogulski i Piotr Jarosiewicz po 3.

Czy Marcel Zdobylak będzie odkryciem sezonu w Superlidze?