Dniepr Cup: Orlen Wisła Płock zatrzymana. Remis z czołową białoruską drużyną

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Adam Morawski
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Adam Morawski

SKA Mińsk przerwało serię sparingowych zwycięstw Orlenu Wisły Płock. Podczas turnieju Dniepr Cup wicemistrzowie Polski zremisowali 31:31.

Do tej pory Nafciarze wygrali wszystkie spotkania sparingowe - z Wybrzeżem Gdańsk, Azotami Puławy, Gwardią Opole i izraelskim Maccabi Rishon Lezion w ramach turnieju Dniepr Cup w Zaporożu. Podczas drugiego dnia zmagań Orlen Wisła zmierzyła się z wicemistrzami Białorusi, SKA Mińsk. ZOBACZ: ZPRP pospieszył się z nominacją selekcjonera?

Płocczanie napotkali na twardy opór ze strony rywali. Jak relacjonuje klubowa strona, główne role odgrywali bramkarze, a po przerwie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Tuż przed końcem Wisła prowadziła 31:29, chociaż wcześniej zmarnowała dogodne okazje. SKA ruszyło jednak w pogoń i doprowadziło do remisu 31:31. W ostatnim dniu rywalizacji Nafciarze zagrają z uczestnikiem Ligi Mistrzów, Motorem Zaporoże.

ZOBACZ: Perła "tylko" druga w Elblągu

Na uwagę zasługuje kolejny dobry mecz Alvaro Ruiza. Hiszpan trafił sześć razy i razem z rodakiem Niko Mindegią był najlepszym strzelcem Wisły.

SKA Mińsk - Orlen Wisła Płock 31:31 (13:14)

Orlen Wisła: Morawski, Stevanović - Stenmalm 4, Matulić 1, Ruiz 6, Góralski 2, Susnja, Szita, Krajewski 3, Źabić 1, Mihić 3, Kowalski, Sulić 2, Czapliński, Mindegia 5, Mlakar 3