Wielki talent bliżej VIVE? Islandzkie media: Haukur Thrastarson był w Kielcach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
Materiały prasowe / mbl.is/​Eggert Jó­hann­es­son / Na zdjęciu: Haukur Thrastarson
zdjęcie autora artykułu

18-letni środkowy Haukur Thrastarson, jeden z największych talentów europejskiej piłki ręcznej, według islandzkich mediów był w Kielcach i przyglądał się treningom PGE VIVE.

O rozmowach z Islandczykiem wiadomo od kilku miesięcy, prezes Bertus Servaas nie ukrywał, że jest poważnie zainteresowany nastolatkiem. Podobne plany wobec Thrastarsona ma też wiele europejskich klubów, m.in. duńska czołówka (Skjern i Aalborg) i drużyny Bundesligi (np. Magdeburg).

Portal visir.is twierdzi, że 18-latek przebywał w ostatni weekend w Kielcach i przyglądał się treningom. Wszystko wskazuje na to, że mistrzowie Polski są faworytem w wyścigu po Islandczyka. Wcześniej zawodnik Selfoss podpytywał swojego byłego kolegę klubowego Pawła Kiepulskiego o życie i poziom ligi w Polsce.

Thrastarson jeszcze przed 18. urodzinami (jako 16-latek) debiutował w kadrze, brał udział w MŚ 2019. Jest porównywalny z innym znakomitym środkowym, swoim rodakiem Aronem Palmarssonem.

Islandczyk miałby zostać zawodnikiem PGE VIVE Kielce najwcześniej w 2020 roku.

ZOBACZ WIDEO Serie A. Juventus - Napoli: Genialne widowisko! 7 goli, wielki powrót i dramat Koulibaly'ego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: