PGNiG Superliga. Grupa Azoty wydarła zwycięstwo. Rennosuke Tokuda został bohaterem

Duże emocje w Tarnowie. Gospodarze wydarli zwycięstwo Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski w samej końcówce (23:22). Bohaterem Grupy Azoty został Rennosuke Tokuda, który utrzymał zimną głowę w najważniejszych momentach.

Mateusz Domański
piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów Newspix / MICHAŁ STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów
W pierwszych fragmentach znakomicie bronił Patryk Małecki. Można rzec, że wręcz wyczyniał cuda w tarnowskiej bramce. Jego kolegom z pola brakowało jednak skuteczności, stąd też Grupa Azoty Tarnów nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Po trzynastu minutach miejscowi prowadzili 5:3, choć mieli sporo szans na stworzenie większej zaliczki. Przy stanie 5:4 wyrównać nie zdołał Marcin Szopa, który zmarnował rzut karny.

W pewnym momencie dobrą dyspozycją zaczął popisywać się również golkiper drużyny przyjezdnej Artur Kot. Generalnie pierwsza połowa obfitowała w niedokładności i niewykorzystane czyste sytuacje z obu stron. Było widać, że spotkały się drużyny z dolnych rejonów superligowej tabeli. Ostatecznie, po dynamicznych ostatnich minutach Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym 11:11.

Tarnowscy szczypiorniści fatalnie weszli w drugą partię środowego meczu. Przez ponad dziewięć minut nie potrafili rzucić bramki! Na ich szczęście, przeciwnik nie wykorzystał tej niemocy i nie zbudował zbyt wysokiej przewagi. W tym miejscu warto dodać, że kolejne dobre interwencje zaliczał Patryk Małecki, natomiast Rennosuke Tokuda postanowił spróbować rozruszać atak tarnowian i to zaczęło przynosić rezultaty.

Na kwadrans przed końcową syreną mieliśmy rezultat remisowy. Ostatnie pięć minut upłynęło pod znakiem bardzo zaciętej batalii. W 59. minucie, ku uciesze miejscowej publiczności, Grupę Azoty na prowadzenie wyprowadził Tokuda. Była to pierwsza przewaga tarnowian w drugiej partii! Zaczęło robić się bardzo gorąco. Przyjezdni szukali szans na wyrównanie, ale nic z tego nie wynikło. Gospodarze zgarnęli triumf rzutem na taśmę!

Zawodnikiem meczu wybrany został Rennosuke Tokuda, który walnie przyczynił się do zwycięstwa Grupy Azoty.

Grupa Azoty Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23:22 (11:11)

Grupa Azoty Tarnów: Cichoń, Małecki - Kowalik 4, Wojdan 4, Tokuda 4, Kuźdeba 4, Sanek 2, Pedryc 2, Grabowski 1, Dadej 1, Nowak 1, Niemiec, Lazarowicz, Wajda, Tarcijonas, Grozdek.