Liga Mistrzów. Niespodziewany remis w Lizbonie. Wysoka porażka Niedźwiedzi

Sporo emocji dostarczyły sobotnie mecze 4. kolejki Ligi Mistrzów. Najciekawiej było w Lizbonie, gdzie miejscowy Sporting dość niespodziewanie zremisował z drużyną Bidasoa Irun 30:30.

Mateusz Domański
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka
Faworytem spotkania w Lizbonie byli gospodarze. Goście jednak już od początku meczu pokazywali, że tanio skóry nie sprzedadzą. W trakcie pierwszej połowy prowadzili nawet pięcioma bramkami. Przed przerwą Sporting zmniejszył straty do jednego trafienia. W drugiej partii goście znów popisywali się dobrą grą i ponownie to lizbończycy musieli gonić. Ostatecznie, kilka chwil przed końcową syreną, wynik spotkania na 30:30 ustanowił Valentin Ghionea.

Mniej ciekawie było w Preszowie, gdzie Tartan podjął IK Savehof. Goście już w pierwszej połowie zdołali odskoczyć rywalom na siedem bramek, co zwiastowało, że najpewniej wygrana powędruje na ich konto. Tatran próbował się stawiać, ale jedyne, co zdołał osiągnąć, to zmniejszenie strat do pięciu trafień i porażkę 23:28. Show po stronie triumfatorów zrobił Gzim Saihini, autor dziesięciu bramek.

W grupie Orlen Wisły Płock, zgodnie z przewidywaniami, wygraną zaliczyło Dinamo Bukareszt. Można było się jednak spodziewać, że Czechowskie Niedźwiedzie mocniej postawią się rywalom. Tymczasem goście od początku spotkania przeważali i pewnie kroczyli po swoje. Po dziesięciobramkowym zwycięstwie Dinamo jest liderem grupy D, natomiast Niedźwiedzie plasują się w tym zestawieniu na przedostatniej lokacie.