I liga, gr. C: przegrana Padwy w meczu na szczycie. Czuwaj nie zdobył twierdzy

W spotkaniu na szczycie tabeli grupy C, I ligi piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska zwyciężył 31:30 z MKS-em Padwą Zamość. Recepty na zwycięstwo w Legionowie nie znalazł Czuwaj Przemyśl (32:36).

Bartosz Grzelak
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka do gry w szczypiorniaka
Początek zawodów w Białej Podlaskiej ułożył się po myśli drużyny Padwy Zamość, dwie bramki szybko rzucił Paweł Puszkarski, ale były to jedynie miłe początki (2:0). Wynik w pierwszej połowie oscylował w okolicach remisu, jednak przed przerwą AZS AWF odskoczył na trzy trafienia przewagi (17:14).

W drugiej połowie Akademicy utrzymywali prowadzenie, pomimo tego Padwa wciąż nie ustępowała. W ostatniej minucie, dobrze dysponowany Hubert Obydź zanotował kontaktową bramkę z rzutu karnego, na urwanie punktu zabrakło już czasu (30:31). Po porażce z liderem zamościanie wciąż są wiceliderem I. ligi.

Przez większość czasu gry kibice oglądali  wyrównaną walkę w Legionowie. Miejscowi potrafili odskakiwać na 2-3 trafienia, ale po chwili wynik znów balansował na krawędzi remisu. Na dwie minuty przed końcem kontaktową bramkę rzucił Maciej Kubisztal, jednak końcowe fragmenty meczu KPR rozstrzygnął na własną korzyść i wygrał 36:32. W tym sezonie zespół Krzysztofa Lipki jest niepokonany na własnym parkiecie, w tabeli zrównał się punktami z Harcerzami na 3. miejscu.

Nielba i Mazur idą łeb w łeb. Zobacz wyniki grupy A w I lidze.

Szczypiorniści MTS-u Chrzanów nie zwalniają tempa, u siebie zwyciężyli 26:20 z AZS-em UW Warszawa, po raz piąty z rzędu. W równie dobrej formie są zawodnicy AZS-u UJK Kielce, którzy łatwo poradzili sobie z rezerwami Orlen Wisły Płock (34:21).
KSSPR Końskie zatriumfował z KSZO w głównej mierze dzięki Przemysławowi Matyjasikowi - skrzydłowy rzucił trzynaście bramek. Drugą wygraną w sezonie zanotowały rezerwy Azotów Puławy, przy wyniku 30:27 przeskoczyły bezpośredniego rywala w tabeli, NLO SMS ZPRP Kielce.