Egzotyczny sparing Torus Wybrzeża. Gdańszczanie grali z Algierią

Do egzotycznego spotkania doszło we wtorek w Cedrach Wielkich. Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało z reprezentacją Algierii 20:26. Tymczasowy trener Damian Wleklak dał szanse kilku zawodnikom, którzy nie grają na co dzień.

Michał Gałęzewski
 Kamil Adamczyk WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Kamil Adamczyk
Towarzyskie spotkanie odbyło się w położonych kilkanaście kilometrów od Gdańska Cedrach Wielkich. Po zwolnieniu Thomasa Orneborga, Torus Wybrzeże poprowadził Damian Wleklak, menedżer klubu, który jeszcze kilka lat temu wraz z Marcinem Lijewskim pracował jako trener gdańskiego klubu.

We wtorek wolne otrzymali m.in. Artur Chmieliński, Mateusz Wróbel, Paweł Salacz, Jacek Sulej czy Kelian Janikowski. Pod ich nieobecność, gdańszczanie byli w trudnej sytuacji, jednak walczyli o jak najlepszy wynik. Gdy w 7. minucie trafił Kamil Adamczyk, był remis 4:4.

Zobacz frekwencję w polskich halach!

Później jednak goście z północnej Afryki prowadzeni przez znanego francuskiego trenera Alaina Portesa wyszli na nawet czterobramkowe prowadzenie, a najskuteczniejszymi zawodnikami tej drużyny byli Abderahim Beriah, Zhoer Naim i Abdenour Hamouche. W drugiej połowie jednak kolejny raz zaatakowali gdańszczanie, którzy po trafieniu Piotra Papaja przegrywali na 19 minut przed końcem 17:18.

Końcówka meczu należała już do zawodników z Algierii, którzy wykorzystali przestrój gdańskiego zespołu. Spotkanie towarzyskie zakończyło się wynikiem 20:26, jednak dla takich zawodników jak Ksawery Gajek, Paweł Malinski czy Artur Sadowski, którzy w sezonie nie otrzymywali wielu szans od trenera w ofensywie, była to z pewnością bardzo cenna lekcja. Nie na co dzień zawodnicy stykają się bowiem z handballem w wydaniu afrykańskim.

Zobacz siódemkę 17. kolejki PGNiG Superligi!

Torus Wybrzeże Gdańsk - Algieria 20:26 (10:12)

Torus Wybrzeże: Kiepulski, Witkowski - Adamczyk 5, Gajek 4, Malinski 3, Sadowski 3, Gądek 2, Prymlewicz 1, Papaj 1, Komarzewski 1 oraz Didyk, Pieczonka, Oliveira.