Turniej Czterech Narodów. Solidny skład Hiszpanii B przyjedzie do Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  TF-Images/TF-Images / Na zdjęciu: Aleix Gomez
Getty Images / TF-Images/TF-Images / Na zdjęciu: Aleix Gomez
zdjęcie autora artykułu

Podstawowy gracz Barcelony Aleix Gomez i utalentowany bramkarz Xoan Ledo to najbardziej znane nazwiska, które pojawią się w Tarnowie podczas Turnieju Czterech Narodów. Hiszpania B zagra z polskimi szczypiornistami.

Mecze z drugą reprezentacją Hiszpanii nie są nowością. Ostatni raz Polacy mieli z nią styczność w październiku bieżącego roku. W Argentynie, po świetnym występie Mateusza Korneckiego, padł remis.

W porównaniu do tamtego składu zaszło niewiele zmian. Z pierwszą kadrą, szykującą się do ME 2020, trenują Siergiej Hernandez i będący na celowniku Wisły Płock David Fernandez. Do reprezentacji B dołączyli za to bramkarz Ignacio Biosca i rozgrywający Marc Canellas. Obaj mają za sobą kilkanaście występów w Lidze Mistrzów.

ZOBACZ: Kryzys finansowy u Bośniaków

Poza tym skład opiera się na graczach młodszej generacji, w większości medalistów imprezach juniorskich. Xoan Ledo został uznany najlepszym golkiperem MŚ 2017 juniorów, Aleix Gomez, pomimo 22 lat, jest czołowym prawoskrzydłowym kontynentu. W Barcelonie próbuje przebić się obrotowy Abel Serdio, dobrze rokuje rozgrywający Imanol Garciandia.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: skandal podczas biegu. Klepnął dziennikarkę w pośladki

Najstarszym zawodnikiem jest 31-letni kołowy Inaki Pecina. Trenerzy postanowili też sprawdzić obiecującego 19-latka Andera Izquierdo, który dopiero w tym roku zadebiutował w Lidze ASOBAL.

Spotkanie z Polakami 27 grudnia o godz. 20.30 w odnowionej hali "Jaskółka" w Tarnowie. W Turnieju Czterech Narodów biorą też udział Białorusini i reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

AKTUALIZACJA: Jak informuje strona hiszpańskiej federacji, Gomez pojedzie jednak na zgrupowanie kadry B, gdzie zastąpi kontuzjowanego Davida Balaguera

ZOBACZ: Najlepsi polscy środkowi 2019 roku

Bramkarze: Xoan Ledo (Bidasoa Irun), Ignacio Biosca (Kadetten Schaffhausen)

Lewoskrzydłowi: Jaime Fernandez (ABANCA Ademar León), Josep Folques (Benidorm)

Lewi rozgrywający: Antonio Serradilla (Quabit Guadalajara), Ander Izquierdo (Helvetia Anaitasuna), Pablo Paredes (Quabit Guadalajara)

Środkowi rozgrywający: Joan Azkue (Bidasoa Irun), Marc Canellas (Chartres)

Prawi rozgrywający: Alex Marquez (Fraikin Granollers), Imanol Garciandía (Naturhouse La Rioja)

Prawoskrzydłowi: Kauldi Odriozola (Bidasoa Irun), Aleix Gómez (Barça)

Obrotowi: Abel Serdio (Barca), Inaki Pecina (Pays d'Aix Université), Antonio Bazan (Helvetia Anaitasuna)

Źródło artykułu: