Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Gotowy zastępca Przemysław Krajewskiego. Jan Czuwara w drodze do Szwecji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Jan Czuwara
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Jan Czuwara
zdjęcie autora artykułu

Jan Czuwara może zagrać w drugim meczu mistrzostw Europy 2020. Skrzydłowy NMC Górnika Zabrze został wezwany przez sztab reprezentacji na wypadek gdyby kontuzja kolana Przemysława Krajewskiego okazała się poważna.

Lewoskrzydłowy znajduje się wśród 28 nazwisk, zgłoszonych wstępnie w grudniu do EHF i może tym samym w trakcie turnieju dołączyć do zespołu. To bardzo prawdopodobna opcja, bo uraz Przemysława Krajewskiego wydaje się poważny (CZYTAJ). Przynajmniej na tyle, by wyeliminować go z dalszych spotkań fazy grupowej.

ZOBACZ: Szwedzi rozbili Szwajcarów

Jan Czuwara potwierdził nam, że jest w drodze do Goeteborga. Decyzja o jego występie jeszcze nie zapadła, wszystko zależy od wyników wieczornych badań Krajewskiego. W składzie na pewno pozostanie inny lewoskrzydłowy, Piotr Jarosiewicz.

W Szwecji jest jeszcze jeden rezerwowy, Michał Olejniczak. 18-latek odpoczywał w pierwszym meczu z powodu urazu mięśnia biodra, którego nabawił się podczas ostatniego turnieju w Hiszpanii.  ZOBACZ: Strząbała znów na ławce trenerskiej

W drugim meczu ME 2020 Polacy zagrają ze Szwajcarami o przedłużenie szans na awans (12.01, godz. 16.00). Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 23:26 ze Słoweńcami.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar nie wybacza błędów. Jakub Przygoński jest kierowcą kompletnym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polacy pokonają Szwajcarów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)