Puchar EHF kobiet. MKS Perła Lublin - Erd Handball: mistrz Polski znów przegrał

MKS Perła Lublin wciąż bez zwycięstwa w Pucharze EHF 2019/2020. Tym razem piłkarki ręczne mistrza Polski przegrały przed własną publicznością z Erd Handball 23:29.

Tomasz Rosiński
piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin
Drużyna z Lublina przed tygodniem poległa w starciu z Erd (24:29) i tym razem liczyła, że przed własną publicznością uda jej się zrewanżować rywalowi z Węgier. Jednakże MKS nie zrealizował swojego celu i poniósł trzecią porażkę w EHF Cup.

Od początku rywalizacji lublinianki walczyły bardzo ambitnie i przez dłuższy czas w I połowie potyczki potrafiły dotrzymywać kroku przyjezdnym. Bardzo dobrze grały Joanna Szarawaga oraz Dominika Więckowska i w 26. minucie na tablicy świetlnej widniał remis 11:11.

Dopiero na finiszu pierwszej odsłony przyspieszyły przyjezdne, które tuż przed przerwą zdążyły wypracować sobie dwubramkową przewagę (12:14).

Po zmianie stron szczypiornistki Erd Handball już kontrolowały boiskowe wydarzenia. Świetnie poczynała sobie Alexandra Priscila Do Nascimento Martinez, którą wspierała Marketa Jerabkowa. I to głównie za sprawą tych zawodniczek węgierski zespół triumfował w Lublinie 29:23.

Puchar EHF, 4. kolejka gr. C:

MKS Perła Lublin - Erd Handball 23:29 (12:14)
Najwięcej bramek: dla MKS-u Perły Lublin - Karolina Kochaniak 7, Dominika Więckowska i Joanna Szarawaga - po 4; dla Erd Handball - Alexandra Priscila Do Nascimento Martinez 8, Marketa Jerabkova 5.

Tabela dostarczona przez Sofascore wyniki na żywo

-> Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Norwegia - Chorwacja: wojna nerwów i finał dla Chorwatów!
-> Piłka ręczna. Mistrzostwa Europy 2020. Półfinał z mniejszą adrenaliną. Hiszpania z szansą na obronę tytułu

Czy MKS Perła Lublin odniesie co najmniej jedną wygraną w fazie grupowej Pucharu EHF 2019/2020?