PGNiG Superliga. Ostatni kwadrans pogrążył Piotrkowianina. Pewna wygrana Azotów Puławy

Sam wynik spotkania Piotrkowianina z Azotami Puławy może świadczyć o tym, że goście wygrali ten mecz bardzo pewnie. Nic bardziej mylnego, do 45. minuty rezultat był sprawą otwartą i oscylował wokół remisu.
Michał Ostafijczuk
Antoni Łangowski (z piłką) Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Antoni Łangowski (z piłką)

Piotrkowianin zaczął bardzo odważnie i w 9. minucie, po skutecznym rzucie Piotra Rutkowskiego było 4:2. Azoty szybko zniwelowały stratę, ale nie potrafiły wypracować sobie przewagi. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 12:12. Trafienia Antoniego Łangowskiego i Łukasza Rogulskiego dały gościom prowadzenie 14:12 na zejście do szatni. Piotrkowianin w końcówce pierwszej odsłony nie wykorzystał kilku sytuacji, ale nadal utrzymywał się w grze.

Wyrównana walka trwała także w drugiej połowie, ale skończyła się po kwadransie. Kilka razy wydawało się nawet, że gospodarze mogą wyjść na prowadzenie. W 40. minucie był remis 19:19. Od stanu 22:23 gra Piotrkowianina zupełnie się jednak zacięła, a Azoty dorzucały bramkę za bramką. Z ostatnich dziewięciu trafień w meczu, aż osiem było autorstwem gości, którzy ostatecznie wygrali aż 35:25.

Liga Mistrzów. Veszprem odskoczyło PGE VIVE Kielce

- Nie wiem jak wytłumaczyć ten ostatni kwadrans. To wyglądało tak, jakbyśmy rzucili biały ręcznik. Graliśmy z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. I nagle zaczynamy popełniać niewytłumaczalne błędy. Nie twierdzę, że ten wygralibyśmy, ale w końcówce wszystko mogło się wydarzyć. Tymczasem podaliśmy rywalowi ten mecz na tacy. To boli - podsumował Bartosz Jurecki, trener Piotrkowianina.