PGNiG Superliga: Danilo bohaterem Piotrkowianina

To nie było spotkanie dla ludzi o słabych nerwach. Po dziesięciu minutach było 6:1 dla Piotrkowianina i wydawało się, że będzie to dla gospodarzy łatwy, lekki i przyjemny mecz. Tak jednak się nie stało.

Michał Ostafijczuk
szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Tryb WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Tryb.
Wynik otworzył Marcin Tórz, a chwilę później na 2:0 podwyższył z karnego Piotr Swat. Piotrkowski zespół grał skutecznie, dobrze bronił i w 10. minucie na tablicy widniał wynik 6:1. I wtedy w zespole gospodarzy coś zaczęło się psuć. Jeszcze w 19. minucie było 9:4, ale do przerwy Piotrkowianin wygrywał już tylko 13:12. Mnożyły się niecelne rzuty, błędy w ataku i obronie.

Pierwsze trafienie drugiej połowy należało do gości. W 34. minucie, po rzucie Michała Grabowskiego, Grupa Azoty Tarnów wyszła na prowadzenie 15:14. I wtedy zaczął się prawdziwy koncert Danilo Mihaljevicia. Nowy nabytek Piotrkowianina zaczął bronić jak w transie. Dzięki niemu goście rzucili przez dwadzieścia ostatnich minut tylko sześć bramek. Piotrkowianin również nie grzeszył skutecznością, ale w ostatecznym rozliczeniu okazał się lepszy o jedno trafienie.

- Lepiej brzydko wygrać, niż pięknie przegrać. Dzisiaj nie zagraliśmy dobrego meczu, ale dopisujemy do swojego konta trzy punkty. W końcówce uratował nam mecz Danilo. Czapki z głów przed nim. Trzymał nam wynik, ale my powinniśmy spokojniej rozegrać końcówkę. Mam nadzieję, że do Mielca za tydzień pojedziemy po pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie - powiedział skrzydłowy Piotrkowianina Piotr Swat.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Grupa Azoty Tarnów 22:21 (13:12)

Piotrkowianin: Kot, Procho, Mihaljević - Iskra 2, Kaźmierczak 1, Swat 4/2, Turkowski, Nastaj, Gluch 2/1, Surosz 3, Pożarek, Sobut, Tórz 1, Pacześny 6, Rutkowski 3.