Liga Mistrzów. Okazałe triumfy FC Barcy Lassa i Vardaru Skopje

Sobotnie mecze w Barcelonie i Skopje bez niespodzianki. Gospodarze notowali w nich pewne zwycięstwa. Barca wygrała z RK PPD Zagrzeb 32:23, natomiast Vardar triumfował nad ekipą Motoru Zaporoże 38:28.

Mateusz Domański
Aleix Gomez PAP/EPA / GEIR OLSEN / Na zdjęciu: Aleix Gomez
FC Barca Lassa nie zawiodła. Kataloński zespół kontrolował praktycznie całe spotkanie. W drugiej połowie barcelończycy prowadzili już dwunastoma bramkami, by ostatecznie zwyciężyć 32:23. Motorami napędowymi hiszpańskiego zespołu byli między innymi Aron Palmarsson i Victor Tomas, którzy zakończyli mecz z dorobkiem sześciu bramek. Zgodnie z przewidywaniami, RK PPD Zagrzeb nie miał nic do powiedzenia.

Mecz bez większej historii został rozegrany też w Skopje. Tam Vardar Skopje nie pozostawił większych złudzeń, wysoko pokonując HC Motor Zaporoże (38:28). Przyjezdni jedynie na początku spotkania mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0. Później inicjatywę przejęli przeciwnicy i pewnie kroczyli po wygraną. Vardar zrobił to, co miał do wykonania i może cieszyć się z przerwania złej passy.