Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Piłka ręczna. PGE obcina wydatki na sponsoring. VIVE Kielce z mniejszym wsparciem?

Grupa PGE ogłosiła, że w 2020 roku zmniejszy wydatki na sponsoring o połowę. Na razie nie wiadomo, czy ta decyzja odbije się na kondycji finansowej PGE VIVE Kielce.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Artsiom Karalek WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Artsiom Karalek

Grupa PGE jest sponsorem tytularnym mistrzów Polski, kontrakt obowiązuje jeszcze przez rok, ale komunikat zasiał ziarenko niepewności. Zwłaszcza w sytuacji, gdy PGE VIVE Kielce musi starać się o wsparcie sponsorów, które pozwoli utrzymać zespół na dotychczasowym poziomie. 

Oto treść komunikatu:

Grupa PGE po dokonaniu analizy projektów sponsorskich podjęła decyzję o zmniejszeniu o połowę wydatków na sponsoring, redukując je o blisko 27 milionów złotych w 2020 roku. Jednym z aspektów analizy umów sponsoringowych w Grupie PGE był brak możliwości realizacji świadczeń sponsorskich na rzecz PGE w związku z pandemią Covid-19.

Jednocześnie podjęto decyzję o niezmniejszaniu zaangażowania sponsorskiego w mecenat nad instytucjami kultury, m.in. nad Filharmoniami w całej Polsce.
Grupa PGE zrezygnowała również z zaplanowanych na rok 2020 działań sponsoringowych, zarówno z uwagi na niemożność ich realizacji z powodu Covid–19, jak i z uwagi na analizę wartości wizerunkowej dla Grupy.

Analiza projektów sponsorskich pod kątem ich zasadności i wartości wizerunkowej dla Grupy PGE została przeprowadzona w ramach zapowiedzianego przez Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, przeglądu projektów prowadzonych w Grupie PGE pod kątem ich rentowności i efektywności. Spółki z Grupy PGE zostały zobowiązane do optymalizacji i racjonalizacji działań i skoncentrowaniu się na zadaniach bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością.

Prezes Bertus Servaas w programie "Dobry Wieczór Sport" w Canal+ Sport wyjawił, że dopiero dowiedział się o komunikacie i nie wie, czy decyzja odbije się na budżecie VIVE. - Na spokojnie porozmawiamy w poniedziałek, mamy kontrakt jeszcze przez rok i będziemy rozmawiać - skomentował szef kieleckiego klubu.

Kilkanaście godzin wcześniej VIVE ogłosiło, że zawodnicy solidarnie zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń w związku z pandemią koronawirusa, a do końca czerwca na ich koncie pojawią się zaległe wypłaty sprzed kilku miesięcy (CZYTAJ).

ZOBACZ: Siódemka sezonu w PGNiG Superlidze

Czy jesteś zaniepokojony komunikatem PGE?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (26):
 • Krzywousty Zgłoś komentarz
  Czy połowa Kielc wystarczy na Płock? To się okaże jeszcze. Najpierw tę połowę trzeba mieć, bo Bertus już nawet zaczyna zbierać po 10 zł od kibiców na wirtualny mecz. Czy to ma być
  Czytaj całość
  ten pomysł na załatanie finansów do czerwca? Jak tak dalej pójdzie to Kielce będą rozgrywać tylko wirtualne mecze
  • jayjay Zgłoś komentarz
   Nawet jakby połowa zawodników musiała odejść z Kielc to na Płock i całą ligę to wystarczy. Pokazały to choćby te mecze gdzie Kielce zabierały 8-10 zawodników do gry na wyjazdach a i
   Czytaj całość
   tak wygrywały dwucyfrowo. Nie rozumiem tej niebieskiej radości i marzeń o przerwaniu hegemonii, zaczekajcie chociaż aż jakiś mecz wygracie;)
   • Arkady 241 Zgłoś komentarz
    WISŁA1947 - A czy ja powiedziałem że Bertus jest wszechmogący? Napisałeś informację nigdzie nie potwierdzoną że PGE da Skrze tyle kasy ile poprzednio. Dodatkowo idąc Twoim tokiem
    Czytaj całość
    rozumowania, jeżeli Bertus blefuje, mógł też powiedzieć tutaj o komunikacie. Naprawdę myślisz że skoro wypadła ta sytuacja z wirusem to Bertus nie zaczął się dowiadywać w PGE jak będzie wyglądać sytuacja ze sponsoringiem? Tylko dopiero po tym komunikacie? Na pewno Bert domyślał się/wiedział że będą cięcia w PGE i to samo może dotknąć jego. Już nie róbcie z niego takiego idioty. Bertus jednak w biznesie jest od dawna i wie jak działają jego pewne mechanizmy. To co idzie do mediów to jest ostatnie co robią. Najpierw podmioty dogadują się między sobą i nawzajem się informują. No ale przecież wg Was Bertus blefuje ale tutaj powiedział prawdę. Bo tak jest Wam wygodniej.
    • mkey Zgłoś komentarz
     Kryzys dotknie każdego (Wisłę też). Wystarczy jednak kilka pytań, żeby uświadomić sobie kogo bardziej. Osobę z oszczędnościami czy żyjącą od 1. do 1.? Firmę, która miała
     Czytaj całość
     rezerwę na wypadek kilku miesięcy przestoju czy taką, która nic nie trzymała w skarpecie? Wreszcie klub sportowy, który miał spięty budżet, czy ten, który zalegał z wypłatami przed kryzysem?
     • Arkady 241 Zgłoś komentarz
      @WISŁA1947 - mam nadzieję że to odszczekasz jak się okaże ta informacja nieprawdziwa. Że zbierzesz tyle honoru którego próżno szukać.
      • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
       Informacja nieoficjalna - PGE zostaje w Bełchatowie na niezmienionym poziomie finansowania. Sorry Kielce :)
       • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
        Złoty Bogdan (7024 komentarze obrażające Wisłę Płock) ponieważ stąd uciekł gdyż udźwignął ciężaru problemów finansowych Vive dał upust swojej frustracji na innej stronie.
        Czytaj całość
        Napisał że Wisła to cytuję - "niebieska ściera do wycierania parkietu w Kielcach". Brawo. Klasa godna FINAL FOUR!
        • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
         Niezwykle wyszczekany i aktywny w sprawach Wisły Golden Bogdan który przez 8 lat bez przerwy szkalował płocki klub, miasto, kibiców, działaczy, sponsorów - słowem wszystko , nagle
         Czytaj całość
         zamilkł i od wczoraj się nie odzywa ;) Boguś, przez tyle lat jechałeś po nas jak po łysek kobyle, nie myślałeś chyba że tak będzie zawsze? :)
         • Krzywousty Zgłoś komentarz
          Chciałem zauważyć, że strasznie duże informacji w tym artykule :) Wszystkie te informacje były już wczoraj w komentarzach. Super dziennikarska robota
          • on6999 Zgłoś komentarz
           Złoty Bogdanie nie idż tą drogą....nie dopuszczaj do tego zeby ta Pani czytala az 7024 twoich komentarzy....i przy okazji nauczyla sie liczyc......
           • on6999 Zgłoś komentarz
            mam propozycje .....kochajmy ta WISŁĘ1947...odrzucmy mowe nienawisci....to kobieta specjalnej troski.....ona potrzebuje opieki....czekam panowie na dekleracje milosci wobec tej Pani
            • on6999 Zgłoś komentarz
             Wisło1947.....a moze ty poprostu masz na imie Mariola lub Grażynka
             • WISŁA1947 Zgłoś komentarz
              Trzeba postawić sprawę jasno- Kielce, za sprawą swoich pożal się Boże "kibiców" kończą piękny sen hegemona piłki ręcznej w sposób dla nich naturalny - kompromitacją.
              Czytaj całość
              Wyzwiska, obelgi, wyzywanie od "cw...." , obrażanie matek , obietnice "dojechania" , wyzywanie od najgorszych tylko dlatego że są z Wisły Płock. Eksplozja nienawiści. Tak jakby to Wisła wpędziła Vive w gigantyczne długi. Przykro się czyta ten jad.
              Zobacz więcej komentarzy (13)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×