Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Kolejna drużyna zaangażowała się w pomoc. Seniorzy mogą liczyć na wsparcie MKS Zagłębia Lubin

"Zostań w domu - pomagamy po kryjomu" - pod takim hasłem w Lubinie działa wolontariat, zainicjowany przez władze miasta. W pomoc włączają się zawodnicy miejscowego klubu, Wiktoria Belmas i Tomasz Pietruszko.
Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Wiktoria Belmas (Zagłębie Lubin) Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Wiktoria Belmas (Zagłębie Lubin)

Wolontariusze pomagają swoim starszym sąsiadom w załatwianiu codziennych spraw w czasie trudnej sytuacji epidemiologicznej i wprowadzonych przez rząd obostrzeń.

- Samych osób 70+ jest w Lubinie ponad 11 tysięcy. Chcemy do nich dotrzeć i pokazać, że nie są sami. Pomożemy każdemu, kto zadzwoni, nie tylko z zakupami, ale chociażby w wyjściu z psem. Musimy w tym czasie pokazać, że jesteśmy solidarni - przyznał prezydent miasta, Robert Raczyński.

Do akcji włączają się zawodnicy i zawodniczki MKS Zagłębia Lubin. Przedstawicielem drużyny męskiej jest Tomasz Pietruszko, a żeńskiej Wiktoria Belmas, która zakupiła wraz z obrotowym niezbędne artykuły, a następnie dostarczyła z zawodnikiem wcześniej przygotowane paczki pod wskazane adresy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 11-latek z Polski robi furorę w Barcelonie. Zobacz piękne gole Michała Żuka

- Dziś to my chętnie pomagamy naszym kibicom, szczególnie tym, którzy ze względu na swój wiek są w grupie ryzyka. Wszyscy wierzymy, że nowy sezon rozpocznie się normalnie i znów będziemy mogli zobaczyć się w hali, jako jedna wielka, sportowa rodzina - powiedziała Wiktoria Belmas, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin.

- Cieszę się, że klub o mnie pamięta i że organizuje tego typu ważne akcję. Kiedy zobaczyłem naszą zawodniczkę, uśmiech od razu pojawił mi się na twarzy. Mam nadzieję, że sytuacja pozwoli, żebyśmy w nowym sezonie zobaczyli się na hali. Dziękuję Zagłębiu, naszemu miastu i wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję - skomentował jeden z seniorów.

Lubiński klub już wcześniej włączył się do różnego rodzaju akcji społecznych. Oprócz "Zostań w domu - pomagamy po kryjomu", ekipa Miedziowych zainicjowała także challenge, który ma na celu zbiórkę funduszy dla pogotowia ratunkowego. Lubinianie wspierają również akcję #ZOSTAŃwDomu, której celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

---> Zawodniczki EKS Startu Elbląg pomagają walczyć z koronawirusem
---> W Chrobrym Głogów bez solidarności. Nie każdy zgodził się na obniżkę

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×