I liga. Ważne decyzje w Legnicy. Dwa odejścia z Siódemki, talent zostaje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Bożena Ślepicka (e-legnickie.pl) / Na zdjęciu: Paweł Paterek
Materiały prasowe / Bożena Ślepicka (e-legnickie.pl) / Na zdjęciu: Paweł Paterek
zdjęcie autora artykułu

Coraz więcej wiadomo o składzie Siódemki Miedzi Legnica na sezon 2020/21. Czołowy zespół I ligi zatrzymał Pawła Paterka, ale musi pożegnać się z dwoma istotnymi graczami.

Po udanym sezonie 2019/20 Paweł Paterek znalazł się w kręgu zainteresowań klubów Superligi. 20-latek to jeden z najciekawszych graczy młodego pokolenia w polskiej piłce ręcznej, w zaledwie 13 spotkaniach ostatnich rozgrywek rzucił 70 bramek. Wicemistrz Polski juniorów i reprezentant kraju w kategoriach młodzieżowych doszedł do porozumienia z Siódemką Miedzią i spędzi na Dolnym Śląsku kolejny sezon.

Legnicę opuszczą za to dwaj inni liderzy. Kacper Majewski, od trzech lat będący czołowym strzelcem zespołu, postanowił spróbować sił w Superlidze. 24-letni lewoskrzydłowy szuka klubu w polskiej elicie. Decyzji o dalszej karierze nie podjął jeszcze Mateusz Płaczek, zdecydowanie bardziej doświadczony niż Majewski. 35-letni obrotowy, m.in. z przeszłością z Chrobrym Głogów, był ważnym elementem drużyny Pawła Wity.

Kilka tygodni temu decyzję o odejściu podjął Kamil Mosiołek. Podstawowy środkowy zagra w Piotrkowianinie. Pomimo rozstań z liderami, Siódemka buduje skład, który powinien walczyć o zwycięstwo w I lidze.

ZOBACZ: Liderki nie dojechały na zgrupowanie kadry ZOBACZ: Reprezentanta Chorwacji w Perle

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Siódemka wygra rozgrywki I ligi?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Jakub Paterek
18.06.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ale on już gra w Reprezentacji Polski,  
avatar
handballek
4.06.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Szkoda że Paterek już teraz nie spróbuję swoich sił w Superlidze. Bardzo fajnie pracuje na nogach, zwód zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Czytaj całość