Piłka ręczna. Transfery. Pierwsze ruchy Urosa Zormana. Nowe umowy w Barcelonie i Kilonii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Pavel Horak
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Pavel Horak
zdjęcie autora artykułu

Raul Entrerrios oraz Pavel Horak przedłużyli swoje umowy z FC Barca Lassa oraz THW Kiel, z kolei Uros Zorman dokonał pierwszego transferu do Trimo Trebnje. We Francji pozostanie Fahrudin Melić, który związał się z Saint Raphael.

Dla doświadczonego skrzydłowego będzie to trzeci klub z LNH. Fahrudin Melić, który w latach 2013-2016 reprezentował barwy PSG, a ostatnie 4 lata spędził w Chambery Savoie, od nowego sezonu będzie zakładał koszulkę Saint Raphael Var HB. W nowym klubie Czarnogórzec zastąpi Hampusa Jildenbacka. Umowa Melicia ma obowiązywać przez najbliższe dwa sezony.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się pozyskać Fahrudina Melicia. To zawodnik, który wniesie wiele doświadczenia do naszego zespołu - skomentował Emeric Pailasson, dyrektor klubu.

Nowe kontrakty podpisali także weterani europejskich boisk. Czeski obrońca Pavel Horak przedłużył swoją umowę z THW Kiel, z kolei Raul Entrerrios zdecydował się pograć jeszcze chwilę w barwach FC Barca Lassa. Obie umowy będą obowiązywały przez rok. W przypadku Entrerriosa, nowe porozumienie zawiera również zapis, że Hiszpan - po zakończeniu kariery - dołączy do sztabu szkoleniowego drużyny ze stolicy Katalonii.

Z kolei do słoweńskiej drużyny RK Trimo Trebnje dołączy Gregor Potocnik. Lewy rozgrywający wróci do kraju po przygodzie w węgierskim Csurgoi. Przypomnijmy, że nowym szkoleniowcem tego zespołu został niedawno ogłoszony Uros Zorman (więcej przeczytasz TUTAJ).

Warto również odnotować, że swoją karierę zakończył Dima Nikulenkow. 35-letni zawodnik SKA Mińsk pozostanie jednak w białoruskim zespole, tyle, że w roli asystenta.

Mocna obsada memoriału - sprawdź, kto zagra w Mielcu!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Barcelona pokazała niesamowite nagranie. Zobacz, co wyczynia ten dzieciak!

Źródło artykułu: