PGNiG Superliga. Bez wielkich zmian w Głogowie. Chrobry ogłosił kadrę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Rafał Stachera
WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Rafał Stachera
zdjęcie autora artykułu

Tylko jeden nowy zawodnik dołączył do Chrobrego Głogów przed sezonem 2020/21. Wszyscy dotychczasowi liderzy zostają w klubie.

Kilka tygodni temu Chrobry Głogów potwierdził transfer reprezentanta Ukrainy Antona Derewiankina. Wydawało się, że może to oznaczać pożegnanie z którymś z dotychczasowych bramkarzy, ale Rafał Stachera i Michał Kapela zostają w klubie. Trio golkiperów powinno być jedną z najsilniejszych stron zespołu.

Niedawno swoje umowy przedłużyli Damian Krzysztofik i Adam Babicz. Ten pierwszy będzie jednym z dwóch obrotowych obok Jakuba Orpika (bez zmian na tej pozycji). Babicza ponownie czeka rywalizacja z innymi dwoma solidnymi środkowymi, Ołeksandrem Tilte i królem asyst ostatniego sezonu, Dawidem Przysiekiem. Po odejściu Stanisława Makowiejewa do Energia MKS-u Kalisz doświadczony rozgrywający na stałe trafi na środek rozegrania.

Konkurentem Kamila Sadowskiego będzie Rafał Jamioł. Przygoda Ukraińca Jewgena Bujnenki z Chrobrym zakończyła się po zaledwie kilku miesiącach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Na skrzydłach pozostali zawodnicy młodszego pokolenia, którzy sprawdzili się w poprzednim sezonie. Marcel Zdobylak będzie rywalizować z Maciejem Marszałkiem, Miłosza Bekisza będzie naciskać pozyskany zimą z KSZO Kacper Grabowski. Do kadry mogą jeszcze dołączyć juniorzy, trenują z seniorami (Dominik Lasota, Dawid Krzywicki, Mateusz Serdeń, Cezary Dąbrowski, Borys Klupś).

W sezonie 2020/21 nie dojdzie do zmian w sztabie. W roli I trenera pozostał Witalij Nat, w roli statystyka będzie go wspierał Piotr Zembrzuski.

Skład Chrobrego na sezon 2020/21:

Bramkarze: Rafał Stachera, Michał Kapela, Anton Derewiankin

Skrzydłowi: Maciej Marszałek, Marcel Zdobylak, Miłosz Bekisz, Kacper Grabowski

Lewi rozgrywający: Krzysztof Tylutki, Bartosz Warmijak, Tomasz Klinger

Środkowi rozgrywający: Oleksandr Tilte, Adam Babicz, Dawid Przysiek

Prawy rozgrywający: Kamil Sadowski, Rafał Jamioł

Obrotowy: Damian Krzysztofik, Jakub Orpik

ZOBACZ:

Duże zmiany w MMTS-ie Rosiak kończy z poważnym graniem

Źródło artykułu: