PGNiG Superliga. Odmłodzenie w Tarnowie. Grupa Azoty ogłosiła skład

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Krzysztof Mogielnicki
Materiały prasowe / Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Krzysztof Mogielnicki
zdjęcie autora artykułu

Średnia wieku poniżej 24 lat. Grupa Azoty Tarnów zaprezentowała odświeżony skład na nowy sezon. Obowiązki prezesa przejął Krzysztof Mogielnicki.

Kadra zespołu jest właściwie zamknięta, pozostają jedynie dwie niewiadome. W ciągu dwóch tygodni powinna wyjaśnić się obsada prawego rozegrania - kontrakt przedłużył Rennosuke Tokuda, wkrótce ma do niego dołączyć testowany zawodnik. Trwają też rozmowy z kapitanem Mindaugasem Tarcijonasem. Do końca lipca okaże się, czy budżet klubu pozwoli na zakontraktowanie litewskiego obrotowego na kolejny sezon.

Wśród odchodzących bez zaskoczeń, większość nazwisk pojawiała się już w mediach. Grupa Azoty Tarnów pożegnała się ze ściągniętymi zimą Nikolą Kedzo i Edgarem Landimem, kontraktów nie przedłużono też z Paulo Grozdkiem i Michałem Grabowskim. Wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostali Emilian Jewuła i Bartosz Niemiec, w gronie bramkarzy zabraknie Grzegorza Barnasia (zastąpił go syn nowego trenera Patrika Liljestranda, Casper).

Do składu dołączyło dwóch zawodników z doświadczeniem w Superlidze. Przemysław Mrozowicz i Kirył Kniaziew, razem z najlepszym strzelcem Jakubem Kowalikiem, mają decydować o sile ognia Grupy Azoty Tarnów. Poza tym szansę na lewym skrzydle dostanie wyróżniający się w I lidze Kacper Majewski z Siódemki Miedzi Legnica. Do seniorów dokooptowano dwóch juniorów, środkowego Igora Mroza i obrotowego Oskara Klamrzyńskiego. Klub wiąże duże nadzieje z drugim z Japończyków, kołowym Shuichi Yoshidą. Po kontuzji szansę otrzyma drugi z prawoskrzydłowych Marcin Wajda.

Równie ważnym punktem konferencji prasowej było przekazanie sterów przez prawdopodobnie najstarszego prezesa w polskim sporcie, 96-letniego Janusza Terleckiego. Zasłużony działacz oddał klub w ręce dotychczasowego dyrektora sportowego Krzysztofa Mogielnickiego.

Skład Grupy Azoty Tarnów na sezon 2020/21:

Bramkarze: Patryk Małecki, Casper Liljestrand, Dawid Ciochoń

Lewoskrzydłowi: Łukasz Kużdeba, Kacper Lazarowicz, Kacper Majewski

Lewi rozgrywający: Jakub Kowalik, Kirył Kniaziew, Przemysław Mrozowicz

Środkowi rozgrywający: Wojciech Dadej, Albert Sanek, Igor Mróz

Prawi rozgrywający: Rennosuke Tokuda

Prawoskrzydłowi: Mateusz Wojdan, Marcin Wajda

Obrotowi: Shuichi Yoshida, Kamil Pedryc, Oskar Klamrzyński

ZOBACZ: Dobre wieści do Orlenu Wisły Płock Wybrano najlepszych graczy 2019 roku

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarze z A klasy mogą się poczuć jak w Ekstraklasie. Nowa szatnia robi wrażenie!

Źródło artykułu: