Piłka ręczna. Koronawirus. Maszyna lekko zaśniedziała. Wyszomirski lepszy od Telekomu Veszprem

Telekom Veszprem we własnej hali uległ rywalowi z ligi węgierskiej, Grundfos Tatabanya, 31:33. W drużynie gości dobre zawody rozegrał Piotr Wyszomirski.

Bartek Choinkowski
Piotr Wyszomirski WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Piotr Wyszomirski
Powoli i ciężko startuje Telekom Veszprem. Naszpikowany gwiazdami zespół, który przed tym sezonem wzmocnili tacy zawodnicy jak Rodrigo Corrales czy Jorge Maqueda, przegrał w pierwszym meczu sparingowym. Lepszy od podopiecznych Davida Davisa okazał się lokalny rywal z węgierskiej ligi - Grundfos Tatabanya. W meczu rozgrywanym przy pustych trybunach Piotr Wyszomirski wraz z kolegami wygrali 33:31.

Przyjezdni od początku dyktowali warunki. Już po kilku minutach prowadzili 5:1, a jedynego gola dla Telekomu zdobył Maqueda. Na nic zdały się czasy Davisa oraz zmiany na boisku - gracze z Veszprem najwyraźniej ciągle byli pogrążeni w posezonowej przerwie.

Obraz gry nie zmienił się za bardzo po zmianie stron. Między słupkami Grundfos dobrze radził sobie polski golkiper, co nie uszło uwadze Telekomu, który wyróżnił Wyszomirskiego w pomeczowej relacji. 32-latkowi udało się nawet zdobyć jedną bramkę.

Co prawda po akcji Manaskova zawodnicy Telekomu doprowadzili do wyrównania, jednak ostatnie słowa należały do przyjezdnych. Na 8 minut przed końcowym gwizdkiem trzeci zespół minionego sezonu wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i nie oddał go już do końca.

Telekom Veszprem - Grundfos Tatabanya 31:33 (15:17)

Najwięcej bramek dla Telekomu: Manaskov 6, Nenadic 5, Yahia, Strlek (po 4)
Najwięcej bramek dla Grundfos: Sipos 5, Wyszomirski 1