Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

ME 2026. Mocna konkurencja dla polskiej kandydatury

Nie tylko Polacy, Litwini i Białorusini zamierzają zorganizować ME 2026 szczypiornistów. Do wyścigu dołączyły na razie dwa kraje.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
reprezentacja Francji PAP/EPA / HENNING BAGGER / Na zdjęciu: reprezentacja Francji
Chodzi o Francuzów i Szwajcarów, którzy w trakcie wideokonferencji zapowiedzieli, że będą starać się o organizację ME 2026 mężczyzn. Szczególnie francuski związek ma doświadczenie w przygotowaniu imprez najwyższej rangi. To w kraju nad Sekwaną odbyły się MŚ 2017 panów i ME 2018 kobiet. Poza tym Paryż w 2024 roku będzie gospodarzem igrzysk olimpijskich.

Do tej pory oficjalnie jedynie Polacy, Litwini i Białorusini zgłosili chęć organizacji turnieju. W lutym 2019 roku prezesi trzech federacji podpisali list intencyjny w tej sprawie. Polska kandydatura nie stoi na straconej pozycji, chociażby dlatego, że w naszym kraju odbywały się dobrze oceniane imprezy mistrzowskie, jak ME 2016 panów czy mistrzostwa w kategoriach juniorskich. W 2023 roku Polska razem ze Szwecją będzie gościć najlepszych szczypiornistów świata.

Gospodarza zmagań poznamy 28 listopada 2020 roku.

Na razie europejska federacja ma inny problem - Duńczycy obawiają się, że organizacja ME 2020 kobiet (w grudniu) w dobie pandemii okaże się ekonomiczną klapą. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przeprowadzić turniej. Musi nam się to jednak opłacać z finansowego punktu widzenia. W innym razie turniej powinien przejąć inny kraj, w którym koszty organizacji nie będą tak duże - stwierdził prezes związku Per Bertelsen stwierdził w rozmowie z "BT".

Drugim z współorganizatorów ma być Norwegia. Mistrzostwa z udziałem Polek zaplanowano na 3-20 grudnia.

ZOBACZ:

Chorwaci próbują wrócić do gry
Wolff: Widzę, jak prezes Servaas walczy o klub

ZOBACZ WIDEO: Lotos PZT Polish Tour. Paula Kania-Choduń: Tenis w końcu sprawia mi przyjemność
Czy wierzysz, że polska kandydatura okaże się najlepsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×